Rajd ŚwidnickiRajd Świdnicki 2020RAJDYRSMP

Bracia Szejowie wygrywają Rajd Świdnicki-Krause i zostają mistrzami Polski w klasie Open 4WD

Jarosław i Marcin Szejowie przez cały sezon wykazali się niesamowitą skutecznością, wygrywając dwa rajdy i raz stając na drugim stopniu podium. To było zbyt wiele dla wszystkich rywali, nawet pomimo faktu, że mieli oni do dyspozycji mocniejsze samochody Proto.

Drugi dzień Rajdu Świdnickiego-Krause oznaczał dwukrotne przejazdy przez oesy Jedlina Zdrój – Zagórze (11,15 km), Jawornik – Kamionki (23,4 km) oraz Przełęcz Walimska – Michałkowa Górna (12,75 km). Warunki były bardzo wymagające. Kiedy zawodnicy opuścili serwis w Świdnicy, na odcinkach w Górach Sowich pojawił się deszcz. To oznaczało oponiarską ruletkę, ale nie przeszkodziło braciom z Ustronia.

Spośród sześciu rozegranych dzisiaj odcinków specjalnych załoga GK Forge Rally Team wygrała jeden, a na pozostałych uplasowała się w czołowej trójce. Ale to przecież nie o odcinkowe zwycięstwa dziś chodziło. Szejowie dzięki pewnej, taktycznej jeździe wygrali rajd oraz zostali mistrzami Polski w klasie Open 4WD, realizując wszystkie założone cele.

Patronite

Jarosław Szeja: – To naprawdę wielka ulga, dowieźliśmy to mistrzostwo Polski do mety. Jest tyle osób, którym chciałbym podziękować za ich udział w tym sukcesie. Nawet nie wiem do kogo pierwsze powinienem zadzwonić. Mieliśmy swój cel na ten rajd, na cały sezon i wszystko nam się udało. To było bardzo trudne zadanie – tak kontrolować tempo. Trzeba było w kilku miejscach zwolnić, pojechać spokojnie. Czasami łatwiej jest jechać na maksa, wyprostować prawą nogę. Ale mamy to, jesteśmy mistrzami Polski.

Klasyfikacja Rajdu Świdnickiego-Krause w klasie Open 4WD:
1. Jarosław Szeja
2. Artur Rowiński +01:08.9
3. Jacek Jurecki +02:28.9
4. Tomasz Kuciński +06:02.4
5. Marcin Kowal +09:22.6

Punktacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie Open 4WD:
1. Jarosław Szeja 84
2. Jacek Jurecki 60
3. Marcin Kowal 49
4. Tomasz Terlikowski 43
5. Marek Temple 26

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2020:
29. MARMA Rajd Rzeszowski – 6-8 sierpnia
4. Rajd Śląska – 10-12 września
48. Rajd Świdnicki – 2-4 października

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close