Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Ogier i Neuville w innej lidze! – OS17 Rajd Sardynii 2018

Ogier i Neuville w innej lidze! – OS17 Rajd Sardynii 2018

Rozpoczynamy ostatni, decydujący dzień w Rajdzie Sardynii. OS17 to próba CALA FLUMINI o długości 14 kilometrów. Niestety, jedna z walk w czołówce odpadła nam na skutek problemów z samochodem, które miał Jari-Matti Latvala. Więcej o tej sytuacji tutaj – KLIK!

Wciąż mamy jednak walkę między Haydenem Paddonem i Madsem Ostbergiem, ale wygląda na to, że ona także może się zakończyć bardzo szybko. Kierowca Citroena potwierdził, że nie chce podejmować zbędnego ryzyka i priorytetem jest dowiezienie auta do mety rajdu. Nie powinno to nas dziwić, ponieważ Norweg liczy na więcej rajdów za kółkiem C3 WRC w tym roku i musi pokazać szefostwu zespołu, że potrafi przywieźć solidne punkty. Nowozelandczyk wyprzedził więc Ostberga o prawie 6 sekund i w tabeli ma już 9 sekund przewagi na swoim czwartym miejscu

Na szczęście walka o zwycięstwo zakończy się dopiero na mecie rajdu! Thierry Neuville i Sebastien Ogier pojechali odcinek tempem z innej ligi, pokonując każdego oprócz Tanaka o przynajmniej sekundę na kilometrze. Obaj zapowiadają walkę o zwycięstwo do samego końca. Tym razem Belg był szybszy o 0,8 sekundy, dzięki czemu przewaga 5-krotnego Mistrza Świata stopniała do 3,1 sekundy!

Nie wiem czy to wystarczy, ale to był dobry odcinek, obiecuję! Będzie ciasno. Popełniłem dwa małe błędy na skrzyżowaniach, gdzie nie trafiłem w koleiny i wylądowałem na kawałku luźnej nawierzchni. Straciłem tam trochę czasu.

Thierry Neuville

W porządku. Jest bardzo wąsko na drodze, więc trudno jest naciskać jeszcze mocniej

Sebastien Ogier

Wyniki – OS17 Rajd Sardynii 2018

OS17 Rajd Sardynii
wrc.com

Wyniki – OS17 Rajd Sardynii 2018 w WRC2 – KLIK!

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close