Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Latvala stracił trzecie miejsce, awans Lappiego

Jarri Matti Latvala i Mika Antilla, którzy ukończyli wszystkie oesy sobotniego etapu Rajdu Sardynii, zatrzymali się na dojazdówce i nie dotarli na końcowy serwis w Alghero. Tym samym Fińska załoga straciła w klasyfikacji generalnej swoje bardzo dobre trzecie miejsce.

W Yarisie WRC dwukrotnych V-Ce Mistrzów Świata doszło do awarii alternatora. W klasyfikacji generalnej na najniższy stopień wirtualnego podium awansował Esapekka Lappi.

Dziś widzieliśmy bardzo dobrą walkę pomiędzy Jari-Matti i Esapekką, więc to, co stało się z Jari-Matti po ostatnim etapie było oczywiście rozczarowaniem. Nadal dokładnie badamy, co się stało, ale wiemy, że miał problem z ładowaniem. Mam nadzieję, że Jari-Matti będzie mógł ponownie wystartować jutro i wydaje się, że zarówno on, jak i Ott powinni mieć przynajmniej możliwość zdobycia punktów

Tommi Mäkinen 

 

Ogólnie powiedziałbym, że był to dobry dzień, mimo że zakończył się w ten sposób. Patrząc tylko na odcinki specjalne, jestem naprawdę zadowolony z tego, jak poszły. Esapekka robiła naprawdę dobre czasy, zbliżał się i chciałem naprawdę zaatakować na ostatnim etapie. Na końcu oesu mieliśmy ostrzeżenie o awarii alternatora, udało się ukończyć odcinek i zabrakło prądu. To bardzo frustrujące, ponieważ naprawdę chciałem  wywalczyć na tym rajdzie podium. Jutro będziemy walczyć, tak aby wywieźć jak najwięcej punktów.

Jari-Matti Latval

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close