F1

Charles Leclerc oficjalnie podpisał kontrakt z Ferrari!

Charles Leclerc oficjalnie podpisał kontrakt z Ferrari!

Trwające wiele tygodni spekulacje wreszcie stały się faktem! Młody Charles Leclerc podpisał kontrakt ze Scuderią Ferrari i w przyszłym roku będzie partnerem Sebastiana Vettela w stajni z Maranello! Monakijczyk dostąpi zaszczytu jazdy w jednym z najbardziej legendarnych zespołów w historii sportu w zaledwie swoim drugim sezonie w Formule 1, zastępując Kimiego Raikkonena.

Charles Leclerc szturmem wdarł się do Formuły 1, wcześniej wygrywając tytuł mistrzowski GP3 w 2016 roku. W 2017 zdominował rywalizację w F2, zdobywając mistrzostwo w swoim debiutanckim sezonie, czym powtórzył wyczyn takich kierowców, jak Nico Rosberg, Nico Hulkenberg czy Lewis Hamilton. W 2015 roku Scuderia Ferrari zwróciła uwagę na Leclerca ścigającego się wówczas w Formule 3 i przygarnęła go do swojego programu młodych kierowców.

W latach 2016-2017 Monakijczyk wziął udział w 8 sesjach treningowych w F1 za kierownicą bolidów Haas F1 Team i Sauber. W 2018 roku Charles zadebiutował w Królowej Sportów Motorowych wraz z zespołem Alfa Romeo Sauber. Był to efekt zacieśniającej się współpracy Ferrari i Saubera. W tym sezonie najlepszym rezultatem przyszłego kierowcy Scuderii jest 6 miejsce wywalczone w Grand Prix Azerbejdżanu, a oprócz tego udało mu się punktować jeszcze 4 razy.

Charles Leclerc doskonale wie, że z jego osobą wiązane są ogromne nadzieje nie tylko wśród fanów i szefów Ferrari, ale też w całym świecie Formuły 1. Czy wytrzyma ciążącą na nim presję? Przekonamy się już wkrótce! Warto wspomnieć, że w zespole Alfa Romeo Sauber zastąpi go właśnie Kimi Raikkonen, więc jest to swoista wymiana kierowców. O sytuacji Fina pisaliśmy tutaj – KLIK!

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close