F1

Kimi Raikkonen opuszcza Ferrari i dołącza do Saubera!

Kimi Raikkonen opuszcza Ferrari i dołącza do Saubera!

Scuderia Ferrari oficjalnie ogłosiła, że Kimi Raikkonen opuści ich szeregi po sezonie 2018! Dodatkowo, bardzo szybko ekipa Alfa Romeo Sauber wypuściła oświadczenie, w którym potwierdzają zatrudnienie Raikkonena na sezon 2019! Maurizio Arrivabene wypowiedział się na temat odejścia Kimiego z Ferrari.

Przez te wszystkie lata, zaangażowanie Kimiego w zespół było fundamentalne, zarówno w roli kierowcy, jak i od strony ludzkiej. Odgrywał kluczową rolę w rozwoju ekipy i zawsze był świetnym graczem zespołowym. Jako Mistrz Świata w Ferrari, zawsze będzie częścią historii teamu i rodziny. Dziękujemy Kimiemu za wszystko i życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości!

Maurizio Arrivabene

38-letni Fin wygrał tytuł mistrzowski w 2007 roku, w swoim pierwszym sezonie w Ferrari i pozostaje ostatnim mistrzem dla Ferrari. Nie wygrał jednak żadnego wyścigu od czasu powrotu do Scuderii w 2014 roku. Spodziewamy się, że Charles Leclerc zostanie wkrótce ogłoszony nowym kierowcą Ferrari, który zwalnia miejsce w Sauberze, na które wskakuje Kimi Raikkonen.

Podpisanie Kimiego Raikkonena jako kierowcę jest ważne dla naszego projektu i zbliża nas do celu, jakim jest czynienie ciągłego postępu w przyszłości. Niepodważalny talent i doświadczenie tego zawodnika będzie kluczowe dla rozwoju naszego samochodu, ale także całego zespołu. Razem będziemy stanowili w 2019 roku silną strukturę!

Frederic Vasseur

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close