RAJDYWRC

Sprzedaż biletów na Rajd Ypres opóźniona

Sprzedaż biletów na Rajd Ypres opóźniona

Rajd Ypres, czyli przedostatnia runda tegorocznego sezonu WRC, jest zaplanowana na 20-22 listopada 2020. W normalnej sytuacji bilety powinny trafić do sprzedaży w ten weekend, ale nic takiego nie ma miejsca. Jest to związane z nowymi, bardziej restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi COVID-19. Ze względu na to, protokół musi być jeszcze raz uzgodniony wspólnie z Ministrem Sportu – Benem Weytsem. Organizatorzy zapewnili jednak na swoim Facebooku, że są przygotowani na organizację imprezy WRC wolnej od koronawirusa, zgodnie z najnowszymi ustaleniami protokołu.

Nowa wersja dokumentu będzie zatwierdzona w przyszłym tygodniu, najpóźniej 23 października. Spodziewamy się rozpoczęcia przedsprzedaży biletów już wkrótce. Organizatorzy Rajdu Ypres, marka Superstage, była w stanie przeprowadzić bezpiecznie dwa eventy – Rajd Monteberg i Rajd Aarova. W najbliższych tygodniach szalenie istotne będzie zdwojenie wysiłków w celu zmniejszenia liczby zachorowań. Złota zasada jest niezmienna – utrzymać dystans i ograniczyć bliski kontakt.

Na początku października informowaliśmy o doniesieniach z Włoch, w trakcie trwającego Rajdu Sardynii. Wówczas plotki mówiły o wcześniejszym zakończeniu sezonu. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj – KLIK! W związku z tym zagrożeniem, do kalendarza WRC dołączono rundę na włoskiej Monzy. Wtedy jeden z organizatorów belgijskiej rundy mówił w ten sposób:

Jeden z organizatorów Rajdu Ypres

„Nie mamy żadnych problemów jeśli chodzi o informacje dochodzące do nas z rządu Belgii lub władz regionalnych. Jesteśmy pewni, że nasza impreza dojdzie do skutku.”

Po kilku dniach na temat organizacji Rajdu Ypres wypowiedział się Yves Matton z FIA. Rzucił on trochę więcej światła na obecną sytuację. Podkreślił też jednak duży optymizm związany z organizacją belgijskiej rundy w listopadzie. O tym również pisaliśmy na łamach Rallypl – KLIK!

Yves Matton

„Impreza ma wsparcie rządu. W tej chwili nie ma powodu ku temu, aby się nie odbyła. Jestem pełen optymizmu. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono w Belgii jeden event, a pierwszą imprezę zrobili na koniec sierpnia. (…) Niestety nie ma deadline’u, do którego można odwołać rajd. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji na świecie nie możemy być niczego pewni. Ewentualne decyzje mogą zapaść na kilka dni przed imprezą.

Mogę jedynie zapewnić, że wspólnie z organizatorami staramy się uniknąć sytuacji, w której władze musiałyby podejmować takie decyzje na kilka dni przed planowanym startem Rajdu Ypres. Ostatni update ze strony organizatorów dostaliśmy całkiem niedawno i brzmi on „impreza się odbędzie”.”

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close