RAJDYWRC

FIA przekonane, że Rajd Ypres się odbędzie

FIA przekonane, że Rajd Ypres się odbędzie

Jakiś czas temu przekazywaliśmy na łamach naszego portalu informacje płynące z Włoch, jakoby Rajd Ypres miał się nie odbyć. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj – KLIK! Teraz Yves Matton w rozmowie z DirtFish powiedział, że jest pełen optymizmu i liczy, że rajd odbędzie się zgodnie z planem, w przyszłym miesiącu. Wskazał on jednak istotny element, bez którego nie będzie to możliwe. Jest nim wsparcie krajowego rządu – obecnie belgijskie władze nie mają żadnych problemów z kwestią organizacji imprezy.

Yves Matton

„Impreza ma wsparcie rządu. W tej chwili nie ma powodu ku temu, aby się nie odbyła. Jestem pełen optymizmu. W ubiegłym tygodniu przeprowadzono w Belgii jeden event, a pierwszą imprezę zrobili na koniec sierpnia. (…) Niestety nie ma deadline’u, do którego można odwołać rajd. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji na świecie nie możemy być niczego pewni. Ewentualne decyzje mogą zapaść na kilka dni przed imprezą.

Mogę jedynie zapewnić, że wspólnie z organizatorami staramy się uniknąć sytuacji, w której władze musiałyby podejmować takie decyzje na kilka dni przed planowanym startem Rajdu Ypres. Ostatni update ze strony organizatorów dostaliśmy całkiem niedawno i brzmi on „impreza się odbędzie”.”

Rajd Ypres zaplanowany jest na 19-22 listopada. Organizatorzy pracują nad harmonogramem, który pozwoli spiąć wszystkie zaplanowane rzeczy w całość. Obecna sytuacja pandemiczna cały czas niepokoi, ale ma nie wpłynąć na przygotowany harmonogram.

Yves Matton został spytany przez DirtFish o kwestię odwołania innego dużego rajdu na terenie Belgii – Rallye du Condroz. Stwierdził jednak, że nie można porównać bezpośrednio tych dwóch imprez i Rajd Ypres jest zorganizowany bardziej profesjonalnie.

Yves Matton

„Jest wiele różnic. Nie można porównać profesjonalnej organizacji z amatorską. Condroz opiera się w większości na wolontariuszach i organizacji non-profit. Podejście jest więc nieco inne niż wtedy, gdy nad organizacją rajdu pracuje sztab ludzi specjalnie do tego zatrudnionych.”

Źródło: DirtFish

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *