RAJDYWRC

Nowa Fiesta R5 zadebiutuje w Rajdzie Estonii!

Lipcowy 9. Shell Helix Rally Estonia drugim sprawdzianem w boju nowego Forda Fiesty R5. Zespół M-Sport Malcolma Wilsona ogłosił, że wystawi samochód dla młodego Fina Teemu Suninena.

Malcolm Wilson:

– Ford Fiesta R5 to nasz najbardziej udany globalny samochód rajdowy. To wyjątkowy samochód dla M-Sportu i chociaż poprzednie generacje nadal wygrywają rajdy i mistrzostwa na całym świecie, to nie spieszyliśmy się, aby ten nowy model był jeszcze lepszy.

Zespół z Cockermouth przyjeżdża do Estonii z dwoma samochodami.
Po wspomnianym wcześniej Finie drugie auto będzie dla Elfyna Evansa, który pojedzie Fordem Fiesta w specyfikacji WRC. Nic dziwnego, że M-Sport wybiera młodego Finna. Suninen pokazał dobre tempo już od początku roku.

Kliknij po więcej zdjęć nowej Fiesty R5

Jego wynik z tego sezonu to 4 miejsce w Rajdzie Portugalii. W klasyfikacji generalnej mistrzostw zajmuje 6 miejsce.

Teemu Suninen:

– Rajd Estonii wydaje się coraz ciekawszy i lepszy z każdym rokiem, więc jestem podekscytowany, aby zobaczyć, co mają do zaoferowania tym razem! Odcinki są naprawdę szybkie – tak jak w Finlandii – i zawsze jest to ekscytujące, jeździć po takich drogach.

– W tym roku będę jeździł nowym Fordem Fiestą R5 i jestem pewien, że wielu kierowców będzie zainteresowanych tym samochodem. Ekipa z M-Sport pracowała bardzo ciężko i wiedzą, jak dostarczyć szybki i niezawodny samochód. Jestem podekscytowany, aby pokazać, co ten nowy samochód może zrobić na tych superszybkich drogach! ”

Jak wspomniano wcześniej, Ford Fiesta R5 jest bardzo ważnym projektem dla M-Sportu, a zespół jest zadowolony, że może po raz pierwszy porównać się z konkurencją.

Szef zespołu, Richard Millener:

– Tegoroczny Rajd Estonii będzie niewiarygodny. Wygląda na to, że wszyscy będą tam rywalizować w tym roku, a my jesteśmy podekscytowani, że przywieziemy nowego Forda Fiesta R5 !” Jestem ogromnie podekscytowany tym, że go zobaczymy. Obecna Fiesta R5 nadal wygrywa rajdy i mistrzostwa na całym świecie, ale zrobiliśmy duży krok naprzód właśnie dzięki temu nowemu modelowi .Jesteśmy naprawdę dumni z tego projektu, a estońscy fani będą pierwszymi, którzy zobaczą, nasze dzieło, a dzięki Teemu za kierownicą wiemy, że będzie prowadzony cholernie szybko!

Urmo Aava, dyrektor Shell Helix Rally Estonia:

– Jako były kierowca rajdowy zawsze było dla mnie interesujące móc zobaczyć nowe modele czy też ewolucje samochodów rajdowych. Z informacji, które mam i zdjęć, które widziałem, nowa Fiesta R5 wygląda niesamowicie i jestem pewien, że ma ogromny potencjał.

Ze strony organizatora cieszę się, że M-Sport wybrał właśnie tą rundę na sprawdzenie w rajdowych warunkach ich nowe auto.

Kliknij po więcej zdjęć nowej Fiesty R5

Dla widzów i fanów rajdu, którzy przyjeżdżają do Estonii, ale jeszcze nie znaleźli lub zarezerwowali noclegu, proponujemy odwiedzić oficjalną stronę Shell Helix Rally Estonia i znaleźć różne opcje zakwaterowania w bardzo szerokim przedziale cenowym.

link:

https://www.rallyestonia.com/en/spectators/accommodation/

Karnety rajdowe są dostępne na oficjalnej stronie Shell Helix Rally Estonia

http://www.rallyestonia.com

Shell Helix Rally Estonia 2019 odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2019 r. W Otepää.
Jest to runda Mistrzostw Estonii i Łotwy oraz Trofeum Rajdu Europejskiego FIA, a także oficjalna impreza promocyjna WRC.

Rajd podzielony został na dwa etapy. W pierwszym dniu zawodnicy będą mieli do pokonania dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 91.78km, w drugim sześć o łącznej długości 60.20km.

Na tą chwilę na liście zgłoszeń oprócz ekipy M-sport możemy już zobaczyć m.in. Esapekka Lappi w Citroenie C3 WRC czy Andreasa Mikkelsena w Hyundaiu I20 coupe WRC.

Profil kierowcy:
Teemu Suninen
Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close