ERCRajd AzorówRajd Azorów 2020RAJDY

Rajd Azorów 2020 odwołany!?

Rajd Azorów 2020 odwołany!?

Taką informację podała jako pierwsza portugalska stacja telewizyjna RTP Açores. Zgodnie z ich informacjami, trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Europy nie odbędzie się w tym sezonie. Wcześniej Rajd Azorów był już i tak bardzo niepewny, jeszcze kilka dni temu oficjalny komunikat organizatora mówił o całkowitym braku kibiców na trasie, a wcześniej zapowiadano ściśle zredukowaną liczbę samochodów. Zwracamy uwagę, że podawane doniesienia wciąż nie są w 100% potwierdzone komunikatem na stronie rajdu, ale spodziewamy się tego typu działania w najbliższym czasie.

Grupo Desportivo Comercial, organizator rajdu, według informacji RTP Açores, nie będzie w stanie sprostać oczekiwaniom, z jakimi trzeba się mierzyć przy próbie przeprowadzenia tak dużej imprezy w obecnym czasie na tym terenie. Dużym problemem jest duży wzrost zachorowań na koronawirusa w Portugalii. Organizator podobno już wypowiedział część umów z podwykonawcami, którzy mieli brać czynny udział w przygotowywaniu całego rajdu. To duża strata dla Mistrzostw Europy i sygnał, że wciąż musimy uważać przy organizacji każdej kolejnej imprezy motorsportowej.

Rajd Azorów 2020 planowano na 17-19 września. Czekamy na oficjalne komunikaty zainteresowanych stron, na które już powołują się niektóre serwisy branżowe.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *