RAJDYRSMP

Mamy kalendarz RSMP 2021, obejmuje dwie zagraniczne rundy!

Mamy kalendarz RSMP 2021, obejmuje dwie zagraniczne rundy!

Polski Związek Motorowy opublikował kalendarz RSMP 2021 oraz HRSMP 2021. Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w przyszłym roku mają planowo liczyć siedem rund, w tym co ciekawe, dwie zagraniczne. Ma to być czerwcowy Rajd Zemaitija oraz kończący sezon Rajd Koszyc. Przypomnijmy, że przepisy FIA mówią o co najwyżej jednej możliwej rundzie za granicą.

Sezon RSMP i HRSMP rozpoczynamy w drugiej połowie kwietnia w Świdnicy. Później czeka nas majowy Rajd Nadwiślański. Następnie kalendarz cyklu historycznego zaczyna rozjeżdżać się z RSMP. Trzecia i czwarta runda krajowego czempionatu ma być rozegrana w czerwcu. Będzie to wspomniana runda na Litwie, a także 77. Rajd Polski. Impreza w Mikołajkach będzie także rundą Rajdowych Mistrzostw Europy. Piąta runda Mistrzostw Polski będzie jednocześnie trzecią eliminacją HRSMP. Odbędzie się ona w Rzeszowie. We wrześniu czeka nas Rajd Śląska, a historyki będą walczyć na oesach także w Wiśle. Finał sezonu rozgrywać się będzie na Słowacji, w Rajdzie Koszyc, w połowie października. Co myślicie o takim kalendarzu?

⇒ Zobacz kompletny kalendarz RSMP i HRSMP 2021

 

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *