RAJDYWRCWRC2WYWIADY

Kajetan Kajetanowicz: „Plan jest taki, żeby walczyć o Mistrzostwo Świata” [WYWIAD]

Kajetan Kajetanowicz: „Plan jest taki, żeby walczyć o Mistrzostwo Świata” [WYWIAD]

W niedzielę 12 stycznia miał miejsce 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a co za tym idzie – także Moto Orkiestra na Bemowie. W atmosferze wspólnego zbierania pieniędzy dla chorych dzieci udało nam się zamienić kilka słów z reprezentantem polski w WRC2 – Kajetanem Kajetanowiczem. Jakie cele stawia sobie na sezon 2020? Co ma do powiedzenia na temat swojej rajdówki? Od ilu lat aktywnie wspiera WOŚP? Wszystkiego dowiecie się czytając naszą rozmowę z Kajto. Zapraszamy!

Rallypl: W tym roku możesz się cieszyć nieco wcześniej, z tego co będziesz miał okazję robić w 2020 roku. Jakie masz nadzieje i oczekiwania względem nadchodzącego sezonu?

Kajetan Kajetanowicz: To prawda, że w tym roku te deklaracje są szybciej, ale od deklaracji do podpisania umów tzw. pewności – długa droga. Jednak wierzę, że ten sezon rozpoczniemy szybciej. Będziemy mogli lepiej go rozplanować, lepiej strategicznie podejść. Chociaż zawsze staramy się w większym lub mniejszym stopniu, ale udaje się nam dobrze rozplanować te starty. Plan jest taki żeby pojechać jeszcze szybciej niż w ubiegłym roku no i walczyć o Mistrzostwo Świata. Oczywiście nie będzie to łatwe zadanie, będzie to bardzo trudne. To są Mistrzostwa Świata. Najmocniejsza liga i wielu konkurentów, ale z uśmiechem na twarzy podchodzimy do tego wyzwania. Kocham rajdy i jestem gotów na walkę do ostatniego centymetra.

Patronite

Rallypl: Fantastycznie! Możesz powiedzieć, w którym rajdzie zobaczymy Cię po raz pierwszy w tym sezonie? Jest to już ustalone?

KK: W tym momencie nie mamy jeszcze pewności. Coś oczywiście krystalizuje się w naszych głowach, ale nie chcę zapeszać. Wiadomo, że nie pojawimy się na Rajdzie Monte Carlo. Czy będzie Szwecja? Czasu jest coraz mniej, on szybko biegnie. Zobaczymy. Staramy się jak najmocniej żeby wystartować jak najwcześniej, dlatego że w ubiegłym roku mieliśmy bardzo trudne zadanie – wystartować w czterech rajdach pod koniec sezonu. W czterech rajdach w ciągu dwóch i pół miesiąca! Dla nas, jako stosunkowo niewielkiego zespołu, jak na warunki światowe, jest to bardzo wielkie zadanie. Poradziliśmy sobie z nim, ale kosztowało nas bardzo wiele nerwów i myślę, że punktów też – gdzieś to tam się odbiło. Summa summarum skończyło się to bardzo dobrze, ale chcielibyśmy unikać tego stresu na koniec sezonu. Ważne jest to żeby rozpocząć jak najszybciej.

Rallypl: W porządku, a jak przebiegały testy samochodu przed sezonem? Są jakieś zmiany? Czy samochód będzie szybszy?

KK: Samochody klasy R5 są szybkie, myślę że wystarczająco. Czy będą zmiany? Bierzemy zmiany pod uwagę. Na pewno się zastanawiamy nad wyborem. Wybór samochodu nie jest oczywisty ponieważ jest dużo plusów i minusów każdej z opcji. To też się zaczyna krystalizować, ale nie jest jeszcze pewne w 100%. Złapałeś mnie w takim momencie, w którym wiem więcej niż miesiąc temu na Barbórce, ale jednak jest dużo pytań. Nie tylko zadawanych mi, ale też sobie je sam zadaje, próbuję znaleźć na nie odpowiedzi. Pozytywne jest to, że faktycznie deklaracja ze strony mojego głównego partnera grupy Lotos jest tak szybko i cieszę się, że są zainteresowani tym projektem – kontynuowaniem projektu w Mistrzostwach Świata i dlatego też chcę oddać temu serce.

Rallypl: Pamiętasz może, który raz uczestniczysz w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy?

KK: Zarówno kiedyś, jak i teraz też gramy w hokeja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie chcę powiedzieć, że już ponad dziesięć lat, bo sobie pomyślisz że jestem już bardzo stary. Ale na pewno ponad dziesięć lat bierzemy udział w WOŚP. Tutaj, na Bemowie od pewnego czasu, ale systematycznie. Przekazujemy, mogę śmiało powiedzieć, dziesiątki rzeczy na licytację. Są to rzeczy mniejsze i większe. Nawet takie, jak kombinezon, kask, przejazdy samochodem rajdowym. Zbieramy dużo pieniędzy. Myślę, że wielu zawodników przykłada się do tego i jest to fantastyczne, że tego jednego dnia nie jesteśmy rywalami, a jedną wielką rodziną.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *