Rajd PortugaliiRajd Portugalii 2021RAJDYWRC

Adrien Fourmaux pojedzie Fiestą WRC w Portugalii!

Adrien Fourmaux pojedzie Fiestą WRC w Portugalii!

Bardzo dobry debiut w Rajdzie Chorwacji sprawił, że Adrien Fourmaux bardzo szybko otrzyma kolejną szansę! 25-letni Francuz zdobył piąte miejsce w zakończonej niedawno, trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Pod jego adresem padło wiele słów pochwały, za wysokie tempo i opanowanie w sytuacjach, w których pękali nawet najlepsi kierowcy w obecnej stawce WRC. Adrien dwukrotnie uplasował się na drugim miejscu w tabeli wyników po zakończeniu oesu.

To był pierwszy taki występ Adriena w barwach M-Sportu, a już w Rajdzie Portugalii będzie on miał szansę na udowodnienie swojej wartości! Zespół wystawiający do rywalizacji Fiestę WRC potwierdził, że Adrien Fourmaux wystartuje ich najlepszym samochodem w czwartej rundzie sezonu! Jak zareagował na to sam zainteresowany? Odpowiedź poniżej. A co z Teemu Suninenem?

Adrien Fourmaux

„Jedynym rozczarowaniem w Chorwacji było to, że rajd się skończył. Nie wiedziałem wtedy, kiedy będę mógł ponownie jeździć tym niesamowitym samochodem. Wtedy Richard powiedział mi, że wracam już na Rajd Portugalii. Byłem już szczęśliwy po tym, jak ułożył się weekend. Otrzymanie dodatkowo takiej informacji było wspaniałe. Nie mogę się doczekać doświadczenia Fiesty WRC na szutrze. Chcę ciężko pracować, żeby wyciągnąć z tego jak najwięcej doświadczenia.”

Teemu Suninen

„Jestem naprawdę wdzięczny zespołowi za wszystkie dotychczasowe rajdy w tym sezonie. W Rajdzie Portugalii będziemy rywalizować w WRC2. Później z podekscytowaniem wrócę do Fiesty WRC na Rajd Sardynii! Bez względu na kategorię, zawsze będziemy robić co w naszej mocy, żeby dowieźć najlepszy wynik dla zespołu.”

 

Richard Millener

„Cztery lata temu Adrien nie jeździł nawet samochodem rajdowym. Dzisiaj jest wymagającym przeciwnikiem dla gości, których oglądał dorastając. Odkrycie tego, co Fiesta WRC ma do zaoferowania na szutrze będzie dla niego zupełnie innym wyzwaniem. Nie nakładamy na niego żadnej presji. Nie możemy się jednak doczekać tego, co pokaże.”


Więcej o ekipie M-Sport Ford przeczytacie na naszej stronie
Strona internetowa M-Sportu

Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *