RAJDYWRC

Gwiazdorska obsada na ACI Rally Monza – Rossi, Kubica?

Gwiazdorska obsada na ACI Rally Monza – Rossi, Kubica?

Tegoroczne sezony chyba we wszystkich dyscyplinach sportowych zostały wywrócone do góry nogami. Po tym, jak ACI Rally Monza zostało włączone do kalendarza WRC w charakterze finałowej rundy, rozpoczął się prawdziwy szał w łączeniu rozmaitych kierowców ze startem w tej imprezie. Same zespoły także nie kryły zainteresowania potencjalnymi występami gościnnymi gwiazd motorsportu. W rozmowach przewijają się często dwa nazwiska – Valentino Rossi i Robert Kubica.

Richard Millener z M-Sportu bardzo chętnie widziałby w swojej rajdówce 9-krotnego Mistrza MotoGP, Valentino Rossiego. 41-letni Włoch ma doświadczenie w ściganiu się samochodem rajdowym po torze Monza. Jest siedmiokrotnym zwycięzcą Monza Rally Show. Ostatni raz dokonał tej sztuki w 2018 roku za kierownicą Forda Fiesty RS WRC. Popularny Vale został zapytany o możliwość startu w ostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata. Swoje zdanie na ten temat otwarcie wyraził także Richard Millener.

Valentino Rossi o ACI Rally Monza

„Wiem już o Rajdzie Monzy. Dzwoniło do mnie wiele osób. Pierwotnie nie planowałem ścigać się w tym roku na Monzy. Chciałem wystartować w Abu Dhabi, jak rok temu. Sytuacja uległa jednak zmianie, skoro jest to ostatnia runda Mistrzostw Świata. To czyni tę imprezę bardziej interesującą. Zobaczymy, co się wydarzy.”

Richard Millener

„Pracujemy z Valentino od wielu lat. Byłoby wspaniale mieć takiego kierowcę podczas tej imprezy. Myślę, że Monza daje WRC bardzo ciekawą szansę przyciągnięcia kilku interesujących nazwisk z poprzednich lat.”

Nie tylko M-Sport rozgląda się za gwiazdorskim obsadzeniem swojej rajdówki na Monzę. Również Hyundai nie kryje się z ochotą na sprawienie niespodzianki. Zespół koreańskiego producenta ma swoją tradycję w pojawianiu się na Monza Rally Show. Teraz Andrea Adamo chciałby uczynić grudniowe wydarzenie znacznie ciekawszym.

Andrea Adamo

„Być może będziemy mieli więcej samochodów. Jeśli masz do dyspozycji odpowiedniego gościa, który podnosi zainteresowanie, trzeba tę okazję wykorzystać. W ten sposób przyciągniemy uwagę ludzi do Rajdowych Mistrzostw Świata. Nie mogę zaprzeczyć, że pracuję z kimś, aby przywieźć więcej samochodów na ostatnią rundę.”

Pojawiły się już głosy mówiące, że to Robert Kubica obsadzi dodatkowe i20 Coupe WRC na ACI Rally Monza. RK wygrał na Monzy w 2014 roku. Miał wówczas miejsce prestiżowy pojedynek – Valentino Rossi vs Robert Kubica. Kierowca F1 i DTM rywalizował w WRC w latach 2013-2015. Zgarnął tytuł Mistrza WRC2 w swoim pierwszym sezonie – za kierownicą Citroena DS3. Rossi także zna smak rywalizacji na najwyższym rajdowym poziomie. Włoch brał udział w dwóch edycjach brytyjskiej rundy WRC. Ścigał się także w Rajdzie Nowej Zelandii.

ACI Rally Monza odbędzie się w dniach 4-6 grudnia 2020 roku.

Źródło: wrc.com

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close