Rajd Monzy 2020RAJDYWRC

Tajemnicza, trzecia załoga Hyundaia na Monzy.

Szef zespołu Hyundai Motorsport Andrea Adamo, oznajmił, że możemy zobaczyć więcej i20 WRC na trasie Rajdu Monzy. Włoch celuje w wystawienie „gwiazdy” na finał sezonu. Kto nią będzie?

Jako zespół, który od dłuższego czasu chętnie pojawiał się na włoskim torze, Hyundai chce uczynić widowisko pod koniec grudnia wartym oglądania. Aczkolwiek nie zobaczymy żadnych dodatków i20 WRC podczas listopadowego Rajdu Ypres.

Na Ypres nie, na Monzę – nie wiem. Jeśli się na to zdecydujemy, będziemy mieli ku temu różne powody. Nie wiem, czy pomoże to w klasyfikacji kierowców, ale może być więcej samochodów na Monzy. Byłoby dobrze mieć tam więcej WRC.

-mówił Andrea Adamo w wywiadzie z dirtfish.com

Jeśli masz odpowiedniego kierowcę, który może zwrócić na siebie uwagę, musimy wykorzystać okazje, które mamy, aby zwrócić uwagę ludzi  w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Nie mogę zaprzeczyć, że pracuję z kimś, aby mieć tam więcej samochodów. Ale nie powiem z kim.

Zapytany, czy celuje w ściągnięcie Valentino Rossiego, odpowiedział:

Nie powiem wam.

Na pytanie czy rozważa wystawienie Craiga Breena, lub Daniego Sordo, szef Hyundaia odparł:

Nie wiem. Nie myślałem o tym. Może

Obaj kierowcy w przeszłości rywalizowali podczas Monza Rally Show i ich doświadczenie mogło by się okazać niezwykle cenne dla zespołu z Alzenau. Hyundai to nie jedyny zespół, który znalazł się w centrum plotek o wystawieniu dodatkowych samochodów na ostatnią rundę WRC. Podobne spekulacje dotknęły M-Sport, który miał rzekomo prowadzić rozmowy z Valentino Rossim i Robertem Kubicą.

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *