Rajd MonzyRAJDYWRC

Rajd Monzy 2020 dołączony do kalendarza WRC!

Rajd Monzy 2020 dołączony do kalendarza WRC!

Promotorzy WRC oraz Automobliklub Włoski (ACI) oficjalnie ogłosiły, że Rajd Monzy został dodany do tegorocznego kalendarza WRC! To oznacza, że nawet w przypadku odwołania Rajdu Ypres, tegoroczny sezon nie zostanie zakończony wraz z zakończeniem trwającego Rajdu Sardynii. Więcej sytuacji związanej z belgijską rundą WRC przeczytacie tutaj – KLIK!

Rajd Monzy 2020 to rajd asfaltowy, który odbędzie się w dniach 4-6 grudnia, a jego bazą będzie sławny tor Autodromo Nazionale di Monza. Rajd będzie się składał się z krótkiego formatu weekendu, a jego długość ma wynieść 220 kilometrów oesowych. W pierwszy oraz ostatni dzień rywalizacji przez większość czasu będziemy oglądać zmagania kierowców na torze, lub w jego okolicach. W sobotę za to kierowcy będą rywalizowali na zamkniętych drogach publicznych regionu Lombardii.

Rajd ma swoją długą historię, jest rozgrywany od 1978 roku. Ostatnimi zwycięzcami tego rajdu wśród kierowców WRC są: Dani Sordo (2010 i 2013), Sébastien Loeb (2011) oraz Robert Kubica (2014).

Patronite

W sprawie wypowiedzieli się:

Promotor WRC – Jona Siebel:

„W związku z ostatnią rundą sezonu, jest wielkie prawdopodobieństwo, że to właśnie na ulicach w okolicach Monzy rozstrzygną się losy tegorocznych tytułów mistrzowskich WRC. […] Ten typ rajdu jest unikatowy jeśli chodzi o nasze mistrzostwa, ale to właśnie zapowiada nam pasjonujący finał nieprzewidywalnego sezonu.”

Dyrektor ds. rajdów FIA – Yves Matton:

„W obecnej sytuacji, w której jesteśmy, potrzebujemy nowych kierunków, a Rajd Monzy jest tego świetną ilustracją. Jest to połączenie ikonicznej imprezy na torze oraz tradycyjnych, rajdowych odcinków specjalnych. Nowy koncept może paradoksalnie pomóc nam wprowadzić WRC do krajów lub regionów, gdzie nowe formaty są pożądane.”

Prezydent Automobliklubu Włoskiego – Angelo Sticchi Damiani:

„Dla Automobliklubu Włoskiego jest to kolejne zaangażowanie w sezonie, w którym uchodzimy za protagonistę wszystkich ważnych wydarzeń sportowych. Nasze dyskusje doprowadziły również do tego, że jesteśmy w gronie rajdów branych pod uwagę przy budowie kalendarza na rok 2021. […] To będzie niesamowite wydarzenie i unikalne doświadczenie dla kierowców, zespołów oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie rajdów WRC.”

Aktualny kalendarz WRC 2020

Źródło: https://www.wrc.com/en/

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *