F1GP ChinGP Chin 2020

Oficjalnie: GP Chin przełożone przez koronawirusa

Oficjalnie: GP Chin przełożone przez koronawirusa

Grand Prix Chin, które zaplanowano na 17–19 kwietnia, zostało przełożone w wyniku wybuchu nowego koronawirusa.

Organizator Grand Prix Chin, Juss Sports Group, oficjalnie poprosił o odroczenie po trwających dyskusjach z Federacją Sportów Samochodowych i Motocyklowych Chińskiej Republiki Ludowej (CAMF) i Administracją Sportu w Szanghaju.

W obliczu ciągłych obaw zdrowotnych oraz gdy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła koronawirusa jako globalny stan zagrożenia zdrowia, Formuła 1, wraz z organem zarządzającym FIA, wspólnie postanowiły przyjąć wniosek o odroczenie w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa podróżującym pracownikom, uczestnikom i fanom.

Formuła 1 i FIA będą nadal ściśle współpracować z zespołami, organizatorem wyścigu, CAMF i lokalnymi władzami w celu monitorowania sytuacji w miarę jej rozwoju, a wszystkie strony będą badać wykonalność potencjalnych alternatywnych terminów Grand Prix w późniejszym roku, jeśli sytuacja się poprawia.

„Grand Prix Chin zawsze było bardzo ważną częścią kalendarza F1, a fani są zawsze niesamowici”, powiedzieli przedstawiciele F1 w oświadczeniu. „Wszyscy z niecierpliwością czekamy na wyścigi w Chinach tak szybko, jak to możliwe i życzymy wszystkim w kraju wszystkiego najlepszego w tym trudnym czasie”.

Pewien dziennikarz z Chin napisał ostatnio, że prawdopodobnie GP Chin zostanie przełożone na terminy w okolicach Grand Prix Singapuru, czyli koniec września albo początek października.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close