F1GP 70-lecia 2020

Mercedes nie pozostawia złudzeń – FP3 przed GP 70-lecia F1

Mercedes nie pozostawia złudzeń – FP3 przed GP 70-lecia F1

Początek sesji nie był zbyt pracowity. Kierowcy wyjechali ze swoich garaży na pierwsze okrążenia pomiarowe dopiero 10 minut po rozpoczęciu treningu. Pierwszymi z nich byli zawodnicy McLarena na oponach miękkich, które zapewne zobaczymy tylko w sesji Q1 oraz Q3, ponieważ to ogumienie degraduje się w bardzo szybkim tempie i raczej żaden z zespołów nie planuje wystartować na nim do wyścigu.

Zespół Ferrari poinformował, że wymienili oni w obu swoich bolidach jednostkę napędową, turbosprężarkę oraz MGU-H. W przypadku bolidu Sebastiana Vettela wymienili te komponenty ze względu na wczorajszą awarię, a w bolidzie Leclerca w ramach ostrożności.

Embed from Getty Images

Kolejny raz w niezbyt dobrym świetle pokazuje się zespół Alfa Romeo Racing Orlen. Co prawda cudów nie można się było spodziewać, ale Kimi Raikkonen zapewniał przed tym weekendem, że powinno być lepiej niż tydzień temu. Natomiast wygląda to ciągle tak samo i zespół, w którym Robert Kubica jest kierowcą rezerwowym, ciągle jest z tyłu stawki.

Pod koniec trzeciej sesji treningowej wszyscy kierowcy wyjechali na symulację kwalifikacji, ponownie na miękkich mieszankach (McLaren na pośrednich). Pierwsze dwie pozycje przypadły dla kierowców Mercedesa a trzeci zakończył Lando Norris. Dopiero na 7 miejscu zameldował się Max Verstappen, ale trafił on na przeszkody podczas swojego szybkiego okrążenia. Warty odnotowania jest fakt, że Nico Hulkenberg pokonał w tej symulacji swojego partnera zespołowego, Lance’a Strolla.

Bardzo duże różnice wystąpiły między kierowcami Ferrari oraz McLarena. Vettel oraz Sainz stracili do swoich partnerów zespołowych ok. 0.5 sekundy. Będą oni musieli wyciągnąć wnioski przed kwalifikacjami, jeśli chcą oni powalczyć o wyższe miejsce niż koledzy z zespołu.

Kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 15.00.

Wyniki trzeciego treningu

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *