F1GP Abu DhabiGP Abu Dhabi 2019

Kubica skrytykował zespół Williamsa: „Nic się nie zmieniło przez 2 lata a komunikowałem, gdzie leży problem”

Kubica skrytykował zespół Williamsa: „Nic się nie zmieniło przez 2 lata a komunikowałem, gdzie leży problem”

Polski kierowca jest związany z teamem z Grove od ponad 2 lat. Najpierw jeździł bolidami Williamsa by potwierdzić swoją sprawność i szybkość, następnie został zatrudniony jako kierowca rozwojowy a na końcu jako pierwszy kierowca w sezonie 2019. Podczas testów posezonowych w 2017 roku Robert dostał szansę jazdy najnowszym bolidem FW40 i już wtedy zgłaszał, gdzie są mankamenty i co trzeba poprawić w konstrukcji. Nikt najwidoczniej się tym jednak nie zajął. Najpierw Robert opowiedział o ocenie sezonu z jego punktu widzenia:

  • Czy myślisz, że jesteś tak dobry jak byłeś kiedyś?

RK: „Myślę, że na to pytanie nie mogę odpowiedzieć ponieważ musiałbym być w pozycji w której mogę udowodnić, czy jestem tak dobry jak wcześniej. Oczywiście to jest proste, inaczej jest jeździć z przodu stawki niż z tyłu stawki. Mimo wszystko jestem bardziej zawiedziony z tegorocznych występów niż pokazują to wyniki.” – powiedział polski kierowca.

Następnie Polak poruszył temat pracy w Williamsie oraz tego, jak zespół zignorował jego sugestie co do zmiany w konstrukcji bolidu:

RK: „Nie zrobiliśmy odpowiednio dużo w tym roku, i nie zrobiliśmy odpowiednio dużo w przeciągu ostatnich 24 miesięcy ponieważ to nie jest tylko jedyny rok kiedy pracuję z zespołem. Kiedy usiądziesz i usłyszysz komentarze George’a który mówi to samo podsumowanie które ja mówiłem po przejechaniu pięciu okrążeń w Abu Dhabi w 2017 roku to pokazuje, że nie pracowaliśmy odpowiednio w przeciągu ostatnich 24 miesięcy. To jest dla mnie największe rozczarowanie tutaj. Z mojego punktu widzenia powinniśmy zareagować dużo szybciej i naprawić te błędy zamiast myśleć, że ich nie ma. To jest Formuła 1 i musisz tutaj reagować bardzo szybko. Jedyne co się we mnie zmieniło przez okres 10 lat to wiek, ponieważ jestem teraz dużo starszy. Zrozumiałem też ten biznes z szerszej perspektywy.” – zakończył.

Z wypowiedzi Polaka wynika, że zespół Williamsa nie posłuchał polskiego kierowcy co do zmiany w konstrukcji bolidu i poszedł w swoją stronę. 2 lata później George przyszedł z tymi samymi wnioskami, więc coś tam musi być nie tak. Zespół z Wielkiej Brytanii powinien wyciągać wnioski z błędów, ponieważ jeśli tego nie zrobią, będą ciągle szli do dołu a to zakończy się zniknięciem zespołu ze stawki. Zegar dla nich coraz szybciej tyka.

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close