F1GP NiemiecGP Niemiec 2019

Ferrari najszybsze we wszystkich treningach, Mercedes z problemami – Trzeci trening przed GP Niemiec

Ferrari najszybsze we wszystkich treningach, Mercedes z problemami – Trzeci trening przed GP Niemiec

W obu piątkowych sesjach treningowych triumfowali kierowcy Ferrari. W pierwszej z nich najszybszy okazał się Sebastian Vettel, w drugiej zaś Charles Leclerc. Trzeci trening to tradycyjnie ostatni sprawdzian przed kwalifikacjami. Również tu stajnia z Maranello okazała się najbardziej konkurencyjna. Mercedes natomiast miał widoczne problemy z osiągnięciem dobrego czasu. Szybszy od obu jego zawodników okazał się również Max Verstappen.

Ospały początek

Sobotnia sesja rozpoczęła się ospale. Niewielu kierowców wyjechało na tor, a po dwudziestu minutach zaledwie połowa stawki miała przejechane pomiarowe okrążenie. Od początku na czele utrzymywało się Ferrari. W duecie włoskiej ekipy lepiej radził sobie Leclerc, zostawiając swojego zespołowego kolegę ponad pół sekundy za sobą. Tor przez pierwsze minuty wydawał się nadal delikatnie brudny, w czym utwierdzali nas kierowcy wyjeżdżający poza tor. Taką przygodę zaliczył między innymi Valtteri Bottas. Z kolejnymi wyjazdami czasy zaczęły się jednak znacznie poprawiać.

Limity toru

Podczas kwalifikacji zawodnicy będą musieli przykładać dużą uwagę do limitów toru. W trakcie porannej sesji, za takie przewinienie, sędziowie anulowali czasy Vettela czy Alexa Albona. Wielu kierowców zdawało się właściwie minimalnie utrzymywać w ustalonym limicie. W trakcie walki o miejsca na starcie wyścigu zyskają ci, którzy znajdą się jak najbliżej granicy, nie narażając się jednak na utratę pomiarowego okrążenia.

Symulacje kwalifikacji

Ostatnie kilkanaście minut miało uporządkować bardzo przetasowaną w tym treningu stawkę. Nie wygląda jednak na to, żeby wyniki tej sesji rozwiały wszystkie wątpliwości. Przez chwilę wydawało się nawet, że Lewis Hamilton może mieć problem z wyjazdem z boksów, ponieważ mechanicy uwijali się przy jego samochodzie przez dość długi czas. Choć udało się znaleźć z powrotem na torze, to pierwszy z czasów Brytyjczyka został anulowany ze względu na przekroczenie limitu toru. Tuż przed końcem problemy z silnikiem zgłosił Romain Grosjean. W przeciwieństwie do Francuza, Kevin Magnussen zdawał się czuć w swoim samochodzie znacznie lepiej i utrzymał się na wysokiej, piątej pozycji. George Russell musiał wcześniej pożegnać się z treningami, pozostawiając na torze osamotnionego Roberta Kubicę. Wszystko z powodu uszkodzenia podłogi, które Williams wykrył w swoich danych. Po ostatnich wyjazdach stawka nadal wydaje się bardzo wymieszana. Zawodników z poszczególnych teamów czasami dzieliła dość znaczna różnica. Widoczne są również kłopoty Mercedesa. Zarówno Bottas, jak i Hamilton musieli ustąpić już nie tylko kierowcom Ferrari, ale też Verstappenowi. Ich strata do najszybszego Leclerca wyniosła ostatecznie ponad pół sekundy. Jeśli niemiecka ekipa nie znajdzie rozwiązania swoich problemów, możemy być świadkami ciekawych rozstrzygnięć w kwalifikacjach.

Kwalifikacje do GP Niemiec rozpoczną się o 14:55.

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close