F1GP BahrajnuGP Bahrajnu 2019

Drugi akord sezonu – Zapowiedź GP Bahrajnu 2019

Drugi akord sezonu – Zapowiedź GP Bahrajnu 2019

Za nami emocjonujący początek sezonu 2019 w F1, który odbył się w Australii. Dopiero jednak na torze w mieście Sakhir, gdzie odbędzie się wyścig o GP Bahrajnu dowiemy się, jakie faktycznie tempo osiągają poszczególne zespoły. Pierwszy wyścig padł łupem Valtteriego Bottasa, który zdeklasował resztę stawki i zdobył maksymalną ilość punktów do klasyfikacji generalnej. Drugi był Lewis Hamilton, a podium zamknął Sebastian Vettel. Całe podsumowanie pierwszego wyścigu sezonu znajduje się tutaj: KLIK!

Przenosimy się do Bahrajnu, który od dwóch ostatnich lat należy do kierowców Ferrari. Po pierwszym wyścigu sezonu możemy jednak spodziewać się dominacji w wykonaniu Mercedesa, jak również naporu z strony Red Bulla, którzy jak sami przyznają nadal mają dużo do poprawienia. Kto wyjdzie zwycięsko z tej batalii? Zapraszamy na GP Bahrajnu 2019!

Informacje o GP Bahrajnu 2019

Nazwa toru: Bahrain International Circuit
Długość toru: 5,412 km
Ilość zakrętów: 15
Ilość okrążeń: 57
Kierowca z największą ilością wygranych na tym torze: Sebastian Vettel (4-krotnie)
Konstruktor z największą ilością wygranych na tym torze: Ferrari (5-krotnie)
Rekord okrążenia: 1:31.447 – Pedro de la Rosa (2005)
Zwycięzca poprzedniego wyścigu: Sebastian Vettel

Ważne informacje przed GP Bahrajnu 2019

  1. We wtorek w Londynie odbyło się spotkanie, na którym Liberty Media oraz FIA przestawiły zespołom komplet zmian regulaminowych planowanych na 2021 rok. Niektóre zespoły nie są zadowolone z planowanych zmian, w tym sam McLaren, który jeszcze przed spotkaniem zagroził odejściem z Królowej Sportów Motorowych. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: KLIK!
  2.  Od GP Bahrajnu na starcie będzie pojawiać się zespół „Mission Winnow Scuderia Ferrari”. Na ten moment taka nazwa powinna z nami zostać, choć przyszłość tej nazwy podczas europejskich wyścigów nadal nie jest pewna.
  3. Na torze w Sakhir w poprzednim sezonie znajdowały się dwie strefy DRS: na prostej startowej oraz tylnej prostej. W ten weekend kierowcy będą mogli otworzyć skrzydło również pomiędzy zakrętami 3 i 4. Na tym torze już wcześniej łatwo było o manewry wyprzedzania, więc w tym roku może być nawet zbyt łatwo o taki manewr.
  4. W zespole ROKiT Williams Racing nastroje nie poprawiły się od weekendu w Australli. Poprawy również nie widać w samochodzie, o czym wspominają sami kierowcy zespołu. Wypowiedzi zawodników na ten temat przeczytacie tutaj: KLIK!

Dobór ogumienia na GP Bahrajnu 2019

W Bahrajnie zobaczymy trzy najtwardsze mieszanki przygotowane przez firmę Pirelli na sezon 2019. Na GP Bahrajnu czerwonym paskiem będzie oznaczona mieszanka C3, oponą z żółtym paskiem będzie mieszanka C2, a oponą z białym paskiem będzie mieszanka C1.

Patronite

Do Bahrajnu kierowcy zabrali najwięcej opon miękkich, których ilość waha się od 8 do 10 kompletów. Średnio trzy komplety opon miękkich zostało wybranych przez kierowców na ten weekend, choć należy wyróżnić w tej kwestii dwóch kierowców. Robert Kubica zabiera aż 4 komplety opon oznaczonych kolorem żółtym, co jest największą ilością z całej stawki. Daniel Ricciardo za to zabrał zaledwie jeden komplet opon średnich, który to zapewne wykorzysta w trakcie wyścigu, co ogranicza jego wybór opon na treningi i kwalifikacje do zaledwie dwóch mieszanek. W kwestii opon twardych brak większych rewelacji, pojedyncze komplety dla każdego z kierowców, maksymalnie dwa komplety zabrane przez szóstkę kierowców.

Plan transmisji GP Bahrajnu 2019

Piątek 29 marca 2019 roku

12:00 – 13:30 – pierwszy trening

16:00 – 17:30 – drugi trening

Sobota 30 marca 2019 roku

13:00 – 14:00 – trzeci trening

16:00 – 17:00 – kwalifikacje

Niedziela 31 marca 2019 roku

17:10 – 19:10 – wyścig

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie