AktualnościF1

Wyścigi Formuły 1 w Wietnamie już od 2020 roku!

Liberty Media oraz władze miasta Hanoi ogłosili, że pierwszy wyścig o Grand Prix Wietnamu odbędzie się w kwietniu 2020 roku.

Jest to kolejny wyścig w tej części Azji, który ma reprezentować zaangażowanie Formuły 1 w nowe rynki. Obecnie F1 ściga się w Singapurze, Chinach i Japonii. Dawniej odbywały się także w Indiach, Korei Południowej i Malezji.

Promotor wyścigu w Hanoi – Vingroup – podpisał wieloletnią umową na organizację Grand Prix na torze ulicznym w stolicy Wietnamu. Działając w bliskim porozumieniu z władzami miasta, udało się ustalić tor o długości 5.565 km.

Formula1.com

Zaprojektowana nitka ma kopiować pomysły na zakręty z istniejących już torów F1, a wizualizację poszczególnych sekcji przedstawiamy poniżej:

Formula1.com
Formula1.com
Formula1.com

Liczne artystyczne występy i poboczne imprezy mają zaangażować fanów i lokalną społeczność w wydarzenie, jakim jest weekend Formuły 1 i sam wyścig.

Chase Carey, szef Formuły 1:

Jesteśmy zadowoleni mogąc ogłosić, że Hanoi ugości wyścig Formuły 1. Od kiedy zarządzamy F1 od 2017, mówiliśmy o rozwijaniu się w nowych kierunkach i nowych lokalizacjach dla F1 i wyścig of Grand Prix Wietnamu jest wyrazem tej ambicji.

Nguyen Viet Quang, CEO promotora Vingroup:

Jesteśmy podekscytowani widząc, że nasza praca w finalizacji tej umowy w końcu przyniosła owoce. Niezbędną częścią tej współpracy jest upewnienie się iż nie tylko ukazanie miasta Hanoi, ale także dostarczenie fanom Formuły 1 w Wietnamie i na całym świecie emocjonującego wyścigu. Chcemy, aby ten wyścig dał szansę społeczeństwu Wietnamu na generację miejsc pracy, ulepszenie infrastruktury i zachęcenie innych do tworzenia światowych wydarzeń w tym kraju. My jako promotor, poprzez wyścig F1, chcemy także ogłosić na cały świat pierwszego wietnamskiego producenta samochodów – VinFast.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com