RAJDYWRC

Ott Tänak: Wciąż mam matematyczne szanse!

Ott Tänak: Wciąż mam matematyczne szanse!

Ott Tänak, który przed ostatnią rundą tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i traci 23 punkty do lidera cyklu Sebastiena Ogiera przyznał że, wciąż ma matematyczne szanse i da z siebie wszystko w Australii!

Zamierzam dać z siebie wszystko w Australii. Nadal mam matematyczne szanse w klasyfikacji kierowców i mimo, że nie zależy to jedynie od mojej jazdy, będę naciskać i nie poddam się. W mistrzostwach producentów mamy przewagę i uważam, że jesteśmy na bardzo mocnej pozycji. – mówi Ott Tänak

Estończyk w obecnym sezonie WRC wygrał cztery rajdy. W drugiej połowie sezonu Tänak spisuje się znakomicie. Z ostatnich pięciu rozegranych rajdów rajdów kierowca Toyoty wygrał aż trzy. Podczas Rajdu Walii wspaniała passa trzech wygranych z rzędu została przerwana. Awarii uległa jego Toyota Yaris. Podczas Rajdu Katalonii Ott Tänak prezentował świetne tempo i był liderem klasyfikacji generalnej aż do dziesiątego odcinka specjalnego, gdzie 31 latek złapał tzw. kapcia i musiał zmienić koło.

W szczególności możemy być pewni tego jak nasz samochód będzie radził sobie na szutrze podczas ostatnich rajdów. Rajd Australii jest zawsze trudnym rajdem, ale wiele dróg jest szybkich i płynnych, a to nam pasuje. – kontynuuje Ott Tänak

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close