AktualnościRAJDYWRCWRC 2

Oliver Solberg chce zadebiutować w Mistrzostwach Świata!

Oliver Solberg chce zadebiutować w Mistrzostwach Świata!

Siedemnastoletni syn słynnego Pettera Solberga zamierza walczyć o debiut w Rajdowych Mistrzostwach Świata! Młody Norweg celuje w start samochodem R5 w Rajdzie Walii 2019. Trzecia od końca runda przyszłorocznego cyklu WRC odbędzie się w dniach 3-6 października. Oliver ma za sobą już nawet testy ze zwycięzcą niedawno rozgrywanego Rajdu Katalonii, Sebastienem Loebem!

Oliver ma ogromne wsparcie w swoim ojcu, ale jest ono wyłącznie sportowe i techniczne, a nie ekonomiczne. Innymi słowy – Petter chce, aby jego syn sam szukał sponsorów na swoje starty i nie przechodził drogi „na skróty”. To prawdopodobnie bardzo dobre podejście mistrza w prowadzeniu kariery swojego syna.

Petter Solberg:

„Mój syn Oliver toruje sobie drogę w rajdach. Chcemy znaleźć sponsorów i zapewnić mu wszystko, co jest potrzebne. W tym celu piszemy wiele maili i wykonujemy dużo telefonów. Nie ma w tym sporcie drogi na skróty. Trzeba jeździć po żwirze, asfalcie, śniegu, błocie, po wszystkim. Oliver chce wystartować samochodem R5 w Rajdzie Walii 2019. Niedawno zrobił kilka testów z Loebem, asfaltowych. Sebastien powiedział, że nie jest źle! (śmiech) Przekonamy się, czy mój syn odniesie sukces. Na pewno ma przed sobą długą drogę…”

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com