F1

Mercedes potwierdza podpisanie kontraktu przez Hamiltona

Mercedes potwierdza podpisanie kontraktu przez Hamiltona

Mercedes-AMG Petronas Motorsport i Lewis Hamilton ogłosili dziś oficjalnie podpisanie kontraktu na dwa lata przez brytyjskiego Mistrza Świata. Kierowca pozostanie więc w ekipie do końca sezonu 2020.

Od dołączenia do Mercedesa w 2013 roku, Lewis wygrał do dziś trzy tytuły mistrzowskie i 44 wyścigi z tym zespołem. Nowy kontrakt oznacza, że będzie to najdłuższe partnerstwo Hamiltona z jednym zespołem (8 lat). Dodatkowo od swojego debiutu w 2007, w każdym przejechanym przez siebie Grand Prix, Lewis miał za plecami silnik Mercedesa. 65 zwycięstw sprawia, że w klasyfikacji wszech czasów Brytyjczyk ulega tylko Michaelowi Schumacherowi.

Lewis Hamilton

Podpisanie kontraktu było w zasadzie tylko formalnością, od kiedy ja i Toto usiedliśmy zimą do rozmów. Dobrze to jednak przelać na papier i ogłosić. Jestem częścią rodziny Mercedesa od 20 lat i nigdy nie byłem bardziej szczęśliwy niż teraz. Nie mogę się doczekać kolejnych zwycięstw i sprowadzenia jeszcze większego światła na „trójramienną gwiazdę”. Jestem pewny, że Mercedes jest właściwym miejscem na najbliższe lata. Mimo tylu sukcesów, jesteśmy bardziej głodni niż kiedykolwiek. Na każdym szczeblu, od zarządzania, przez mechaników, do kierowców. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co uda nam się osiągnąć przez najbliższe 2,5 roku!

Toto Wolff

Byliśmy zgodni z Lewisem od samego początku rozmów na temat tego kontraktu, ale było wokół niego dużo szumu. Jesteśmy więc zadowoleni, że doprowadziliśmy cały proces do końca i możemy ogłosić podpisanie kontraktu przez Lewisa. W tym tygodniu dopełniliśmy wszystkich formalności i nie chcieliśmy trzymać dalej ludzi w niepewności! Chyba już wszystko zostało powiedziane o Lewisie jako kierowcy. Jest jednym z najlepszych w historii, a jego osiągnięcia mówią same za siebie. Ale to, co najbardziej lubię w pracy z nim, to poznawanie go jako człowieka. Jego inteligencję, ciągłą chęć poprawy i lojalność wobec osób go otaczających. Mercedes stał się domem Lewisa w Formule 1 i jego historia zawsze będzie kojarzona ze srebrem i zielenią naszego zespołu. Jestem pewien, że będziemy mieli w naszej wspólnej historii jeszcze wiele wspaniałych rozdziałów.

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close