MPRC (4) - 2019RALLYCROSS

Nowe twarze w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross

111 zgłoszeń do rundy w Toruniu!

Nowe twarze w Oponeo Mistrzostwach Polski Rallycross

Tegoroczne Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross są już praktycznie na półmetku. W najbliższy weekend (22-23 czerwca) seria zawita na torze w Toruniu, na którym odbędzie się czwarta tegoroczna runda. Do zawodów zgłosiło się 111 kierowców, a czołówka mistrzostw będzie się mierzyć z nowymi zawodnikami, którzy zdecydowali się na zmianę dyscypliny – m.in. znanym z rajdów samochodowych Zbigniewem Staniszewskim oraz urzędującym mistrzem Polski Kia Platinum Cup Konradem Wróblem.

LINK: Lista zgłoszeń do 4. rundy Oponeo MPRC 2019 (PDF)
LINK: Najnowsze informacje o mistrzostwach Polski w rallycrossie
LINK: Informacje praktyczne dla kibiców
LINK: Więcej o dyscyplinie i mistrzostwach

W grupie SuperCars, przeznaczonej dla najmocniejszych maszyn o mocy sięgającej nawet 600-koni mechanicznych o zwycięstwo powalczy aż 20 zawodników. Oczywiście w stawce nie zabraknie czołówki tegorocznych mistrzostw, czyli Tomka Kuchara, Darka Topolewskiego i Marcina Gagackiego z ekipy Oponeo oraz Macieja Cywińskiego. Oprócz nich na starcie pojawi się również Marcin Wicik, który powraca po kraksie z pierwszej rundy oraz Mateusz Ludwiczak, dla którego będzie to pierwszy tegoroczny występ w Oponeo MPRC. Co więcej na liście zgłoszeń znalazł się także z rajdowych oesów Zbigniew Staniszewski, który będzie nabierać doświadczenia przed pełnym programem startów w rallycrossie. W ramach klasy SuperCars Light zobaczymy natomiast 12 kierowców, w tym zwycięzców ostatnich dwóch rund, czyli Macieja Manejkowskiego oraz Bartka Idźkowskiego, a dodatkowo także jednego zawodnika jadącego w Audi A3 w ramach OMM VR6 Cup.

Na liście zgłoszeń w grupie SuperNational – dla mocnych samochodów z napędem na jedną oś – znalazło się 24 zawodników. Nie zabraknie czołówki każdej z klas, czyli chociażby Damiana Litwinowicza, Rafała Berdysa lub też Roberta Mazurkiewicza, który triumfował przed miesiącem w Słomczynie. Oprócz nich kibice będą mogli oglądać w akcji także stałą obsadę zawodników zza granicy oraz debiut Karola Dudy, który jest synem Grzegorza – wielokrotnego mistrza Europy centralnej strefy w wyścigach górskich. Niepełnoletni jeszcze zawodnik zasiądzie za kierownicą Citroena C2.

Jak zawsze niezwykle liczną grupę utworzą zawodnicy klas markowych. W RWD Cup zgłosiło się 27 kierowców natomiast w SC Cup aż 40! Można się spodziewać, że rywalizacja w obu klasach będzie zacięta jak zawsze, ponieważ na start zapowiedzieli wszyscy kierowcy z czołówki tych kategorii. Co więcej, za kierownicą rallycrossowego Seicento zadebiutuje Konrad Wróbel, urzędujący mistrz Polski Kia Platinum Cup, który jako kolejny zawodnik zdecydował się na zmianę dyscypliny i postawił na rallycross.

Czwarta runda Oponeo MPRC rozpocznie się w sobotę 22 czerwca o godzinie 9:15, kiedy zaczną się przejazdy treningowe. Na 10:45 zaplanowano pierwsze biegi kwalifikacyjne. W sobotę odbędą się także dwie kolejne odsłony zmagań o wejście do półfinałów – kolejno o godzinie 12:50 oraz 15:30. W niedzielę zawodnicy po raz pierwszy pojawią się na torze o 8:50 podczas treningów. Następnie zostaną dokończone kwalifikacje (od 9:45) oraz rozegrane półfinały (od 12:45). Finałowe biegi, które wyłonią zwycięzców rozpoczną się o godzinie 15:00. Dla kibiców wstęp na zawody jest bezpłatny.

Harmonogram 4. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (22-23 czerwca, Toruń)

22 czerwca 2019, sobota:
09:15 – 10:00: Trening
10:45 – 12:25: I biegi kwalifikacyjne
12:50 – 14:30: II biegi kwalifikacyjne
15:30 – 17:10: III biegi kwalifikacyjne

23 czerwca 2019, niedziela:
08:50 – 09:30: Trening
09:45 – 11:25: IV biegi kwalifikacyjne
12:00: Ceremonia otwarcia zawodów
12:45 – 14:00: biegi półfinałowe
15:00: biegi finałowe

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *