Rajd ElektrenyRajd Elektreny 2019RAJDYRSMP

Žala nie chciał zabierać punktów Polakom w RSMP

Vaidotas Žala w rozmowie z naszym portalem opowiedział dlaczego wycofał zgłoszenie z RSMP podczas zakończonego w zeszły weekend Rajdu Elektreny 2019.

Zwycięzca Rajdu Elektreny 2019 przyznał że chciał tylko sprawić uśmiech na twarzach kolegów z Polski, dlatego zgłosił się do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tak naprawdę Litwin nie miał zamiaru rywalizować w polskim czempionacie.

To był praktyczny kawał dla moich polskich kolegów. Nie zamierzaliśmy uczestniczyć w mistrzostwach Polski, ale pomysł mniejszej liczby punktów sprawił, że niektóre ekipy zaczęły się denerwować 🙂 W każdym razie było to po prostu dla zabawy, nie chcieliśmy ingerować w polską klasyfikacje, biorąc udział tylko w jednym rajdzie. – powiedział Žala

Vaidotas Žala wygrał Rajdem Elektreny zaledwie o 0.9 sekundy nad drugim Miko Marczykiem. Kierowca Skody Fabii R5 dostał na mecie minutową karę że użycie zbyt dużej ilości opon. Litwin użył 9 opon, a limit wynosił 8.

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close