RAJDYWRC

Solberg i Rovanpera docenieni przez Adamo i Latvalę

Solberg i Rovanpera docenieni przez Adamo i Latvalę

Andrea Adamo wierzy, że prowadzenie Kalle Rovanpery w WRC jest dobre dla całej serii. 20-latek został najmłodszym kierowcą w historii, który był na szczycie klasyfikacji generalnej. Zawodnik Toyoty dokonał tego dzięki zajęciu drugiej lokaty w Rajdzie Arktycznym. Bardzo dobrą robotę podczas 2 rundy Mistrzostw wykonał też debiutujący w samochodzie klasy WRC Oliver Solberg.

Andrea Adamo

„O obecności Solberga zadecydował Power Stage w Monte Carlo. Są rzeczy w życiu, o których decydujesz, nie wykorzystując zbyt dużej części mózgu, zamiast tego wykorzystując przeczucie. Czasami to działa, zwykle znacznie lepiej, gdy nie myślisz o czymś zbyt mocno i pozwalasz przemówić swoim emocjom.

Myślę, że potrzebujemy młodych gniewnych, aby przyciągnąć nowe pokolenie do rajdów i dbać o dobrą przyszłość tej dyscypliny. Potrzebujemy ludzi takich, jak Kalle (nawet jeśli jeździ dla Toyoty) czy Oliver, prowadzących w mistrzostwach. Myślę, że możesz się ze mną zgodzić, że sukces młodych zawodników może pozwolić nam zwrócić uwagę tego pokolenia.”

W rozmowie z DirtFish Kalle Rovanpera stwierdził, że nie jest w pełni zadowolony z tego, jak przebiegał ten rajd z jego perspektywy. Dla Fina była to druga wizyta na podium w WRC.

Kalle Rovanpera

„Oczywiście, to świetne uczucie. Muszę powiedzieć, że nie jestem w pełni zadowolony w ten weekend, ale to był fajny rajd i myślę, że ten wynik był w tym momencie moim maksimum.”

Szef Toyoty, Jari-Matti Latvala, był bardziej wylewny w ocenie występu młodego Fina. Docenił on też mocno styl, w jakim do Rajdowych Mistrzostw Świata wdarł się Oliver Solberg.

Jari-Matti Latvala

„To bardzo imponujące, że jest najmłodszym kierowcą prowadzącym w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Bardzo się cieszę, że widzę to na własne oczy. Osobiście nadal jestem najmłodszym zawodnikiem z wygraną w rajdzie, więc wciąż mam przynajmniej jeden rekord! Szczerze mówiąc, jestem już przygotowany na to, że w tym roku mój rekord zostanie pobity. Jestem pewien, że w 2021 zobaczymy młodszego ode mnie zwycięzcę w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

To niesamowite, jak szybko Oliver Solberg był w stanie poskładać do kupy wszystkie czynniki w debiucie. Wydaje się, że zaczynamy zdobywać coraz młodszych kierowców w Mistrzostwach. To była naprawdę niesamowita robota, wykonał naprawdę dobrą pracę.”


Źródła: Konferencja prasowa FIA, DirtFish
WRC na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Jari Matti Latvala

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *