Rajd AkropoluRajd Akropolu 2021RAJDYWRC

Rossel zdyskwalifikowany z Rajdu Akropolu 2021! Kajetanowicz zwycięzcą w WRC3!

Rossel zdyskwalifikowany z Rajdu Akropolu 2021! Kajetanowicz zwycięzcą w WRC3!

FIA dość niespodziewanie ogłosiła, że załoga numer 30 – Yohan Rossel i Alexandre Coria zostali zdyskwalifikowani z Rajdu Akropolu 2021! Przypomnijmy, że ten duet początkowo zwyciężył na greckich trasach w klasyfikacji WRC3. Ta decyzja oznacza, że zwycięzcami dziewiątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2021 w klasie WRC3 zostają Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak!

W decyzji sędziów czytamy, że doszło do naruszenia artykułu 10.3.3 tegorocznego regulaminu. Podczas ważenia po zakończeniu rajdu zauważono, że przednia rama pomocnicza w Citroënie C3 Rally2 ważyła 12950 gramów. Według regulaminu maksymalna waga wynosi 12857,25 grama, co oznacza naruszenie regulaminu, a w konsekwencji dyskwalifikację załogi z wyników Rajdu Akropolu 2021. Co ciekawe, już podczas Rajdu Sardynii sędziowie wykryli tę nieprawidłowość w tym komponencie. Wtedy cała sytuacja zakończyła się upomnieniem, grzywną oraz nakazem zmniejszenia wagi do ustalonych w regulaminie limitów.

Patronite

Ta decyzja namieszała również sporo w kontekście walki o mistrzostwo Świata 2021 w klasie WRC3. Zwycięzcy rajdu – załoga Kajetanowicz/Szczepaniak opuszcza Grecję z 30 punktami dopisanymi do swojego konta, które teraz składa się już z 112 punktów. Załoga Rossel/Coria po ośmiu rundach zgromadziła na swoim koncie 127 „oczek”, co oznacza, że walka o tytuły mistrzowskie w tej kategorii znów nabiera kolorytu. Następną rundą tegorocznego sezonu WRC będzie Rajd Finlandii, który odbędzie się w dniach 1-3 października.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *