Rajd Belgii 2020Rajd YpresRAJDYWRC

Rajd Ypres jednak bez kibiców!

Rajd Ypres jednak bez kibiców!

Wspólna decyzja organizatorów i władz sprawia, że zbliżający się Rajd Ypres odbędzie się bez udziału kibiców. Oryginalne plany zakładały stworzenie do 72 stref dla kibiców na przestrzeni 3-dniowego rajdu. Każda z takich stref miała pomieścić 400 fanów. Niestety, ten plan jest już przeszłością, co potwierdziła także FIA.

Reprezentant rządowy

„Obecna sytuacja epidemiologiczna w Belgii i jej potencjalny wpływ na przebieg Rajdu Ypres 2020 to coś, co na bieżąco jest monitorowane i poddawane dyskusji przez FIA, Promotora WRC i organizatorów imprezy. Wszyscy jesteśmy obciążeni ryzykiem i odpowiedzialnością sprowadzenia dużej imprezy do miasta, regionu i kraju. Spodziewamy się dalszych rozmów między lokalnymi władzami, które będą miały na celu podjęcie odpowiednich decyzji strategicznych.”

Sytuacja wokół Rajdu Ypres jest niepewna od samego początku. Jakiś czas temu okazało się, że opóźniono sprzedaż biletów, o czym pisaliśmy TUTAJ. Teraz, jak się okazuje, tych biletów w ogóle nie będzie. Jedną z najświeższych informacji jest także skrócenie trasy rajdu. Łącznie ucięto 24 kilometry oesowe. Więcej na ten temat również przeczytacie u nas – KLIK! Do terminu, w którym zaplanowano belgijską rundę WRC, został niecały miesiąc. Nie ulega wątpliwości, że sytuacja wokół imprezy jest bardzo napięta. Zarówno władze kraju, jak i organizatorzy robią wszystko, aby event doszedł do skutku. Promotorowi Rajdowych Mistrzostw Świata również niespecjalnie zależy na tym, aby odwoływać kolejne zawody w tym sezonie. Czy Rajd Ypres 2020 jako runda WRC dojdzie ostatecznie do skutku?

Wszelkie informacje na temat Rajdu Ypres znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy – KLIK!

Patronite

Źródło: DirtFish

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *