Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2021RAJDYWRC

Rajd Szwecji odwołany

Rajd Szwecji odwołany z powodu koronawirusa Rajd Szwecji który miał odbyć się w lutym przyszłego roku, druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, została niestety odwołany z powodu zaostrzonych ograniczeń spowodowanych pandemią Covid-19.

Rajd miał odbyć się w szwedzkim Värmland w dniach 11-14 lutego, ale we wtorek decyzją Zarządu Okręgu Varmland w Karlstad ustalono, że nie ma innego wyjścia, jak odwołać imprezę ze względów bezpieczeństwa zdrowotnego.

Prezes Rajdu Glenn Olsson powiedział, że rosnąca liczba przypadków koronawirusa w Szwecji doprowadziła do zaostrzenia ograniczeń, co oznacza, że ​​wiec nie mógł się odbyć zgodnie z wymaganymi protokołami o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Patronite

„Organizatorzy Rajdu Szwecji, FIA i promotor WRC w pełni rozumieją, że zdrowie miejscowej ludności jest sprawą nadrzędną i zobowiązują się do zbiorowego obowiązku ochrony zarówno społeczności Värmland, jak i rodziny WRC” – powiedział. „Podczas naszego planowania uważnie obserwowaliśmy stale zmieniającą się sytuację Covid-19 w regionie. Chociaż jesteśmy naturalnie bardzo rozczarowani, zwłaszcza biorąc pod uwagę ekscytujący nowy plan podróży, jest to decyzja, którą popieramy ”.

Rajd Szwecji to jedyny pełny rajd zimowy w WRC, a promotor FIA i WRC prowadzą negocjacje z alternatywnym wydarzeniem i mają nadzieję, że wkrótce ogłoszą informacje o nowej imprezie.

Źródło: wrc.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close