ERCRajd Polski ERCRAJDYRSMP

RAJD POLSKI W 2020 ODWOŁANY!

RAJD POLSKI W 2020 ODWOŁANY!

W ostatnim czasie coraz głośniejsze zaczęły być plotki o możliwym odwołaniu Rajdu Polski. Dziś informacja została oficjalnie podana przez promotora FIA ERC, pełne informacje możemy również przeczytać na oficjalnej stronie Rajdu Polski. Początkowo 77. Rajd Polski miał być jedynie przełożony, o czym pisaliśmy 29 kwietnia tutaj – KLIK! Pierwotny termin (26-28 czerwca) okazał się wówczas niemożliwy do zrealizowania. PZM zapowiadało współpracę z FIA, promotorem ERC oraz Eurosport Events w celu znalezienia nowego terminu, w którym Rajd Polski mógłby się odbyć. Niestety, ta operacja zakończyła się niepowodzeniem i w 2020 roku rajdówki nie wyjadą na mazurskie oesy w 77. edycji Rajdu Polski.

Michał Sikora – prezes PZM

Rajd Polski to każdego roku jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu, nie tylko sportów motorowych w naszym kraju. Przygotowania do tak dużych międzynarodowych zawodów trwają niemal cały rok, a ich ukoronowaniem jest wydarzenie przyciągające rzesze kibiców z Polski i z zagranicy. Rajd to otwarta impreza o charakterze masowym i jej przeprowadzenie nie jest możliwe przy istniejących, trudnych do przewidzenia pod względem czasowym ograniczeniach. Dla bezpieczeństwa zawodników oraz kibiców nie ma alternatywy i żaden kompromis nie był w tym przypadku nigdy brany pod uwagę. Po przeprowadzeniu licznych konsultacji z naszymi partnerami podjęliśmy jedyną w takiej sytuacji decyzję o przełożeniu 77. Rajdu Polski na przyszły rok. Już dziś zgłosiliśmy nasz rajd do przyszłorocznego kalendarza Mistrzostw Europy. Pozostajemy naturalnie w Mikołajkach i na malowniczym Pojezierzu Mazurskim, które będą miejscem wyjątkowego jubileuszu – stulecia naszego klasyka.

Jean-Baptiste Ley – koordynator ERC

Jesteśmy naturalnie zasmuceni, że mistrzostwa Europy nie odwiedzą w tym roku Polski, szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę ciężką pracę i działania, które zostały już podjęte, oraz ciepłe przyjęcie, którego zawsze doświadczamy. Nie możemy się jednak już doczekać 77. Rajdu Polski, który odbędzie się w 2021 roku i dołączenia do PZM podczas 100-lecia rajdu stanowiącego kamień milowy i wspaniałe osiągnięcie.

Widmo odwołania Rajdu Polski wisiało nad nami już od jakiegoś czasu. Odsyłamy do artykułu, który ukazał się na naszej stronie tutaj – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *