RAJDYWRC

Rajd Niemiec poważnie zagrożony! Będą oesy w Czechach i Austrii?

Rajd Niemiec poważnie zagrożony! Będą oesy w Czechach i Austrii?

W przyszłości Rajd Niemiec nie odbędzie się już w Saarze! Według informacji Saarländischer Rundfunk, ADAC Saarland jako organizator nie jest już w stanie sprostać wysokim wymaganiom finansowym. Odpowiednia spółka z o.o. jest już likwidowana. „Pod koniec 2020 roku musiałem zwolnić pracowników” – mówi dyrektor zarządzający Günter Jung. W tym roku Rajd Niemiec nie będzie częścią Rajdowych Mistrzostw Świata. Wydarzenie ponownie może znaleźć się w WRC od 2022 roku na mocy zasady rotacji rund. Rozciągają się jednak nad nim czarne chmury.

Jak wyjaśnił przewodniczący ADAC Saarland Norbert Heinz, ogromnie wzrosły między innymi koszty uzyskania pozwoleń. „Z budżetem, z którego korzystaliśmy przez ostatnie trzy lata, nie można tego kontynuować” – mówi Heinz. Według oficjalnych informacji budżet ten wynosił do tej pory około dwóch milionów euro. Większość kwoty pochodziła z ADAC w Monachium. Teraz te koszty jeszcze bardziej rosną! Wewnętrzne źródła podają kwotę dwukrotnie wyższą – nawet 4 miliony euro. W dzisiejszych czasach taki wkład nie wydaje się możliwy do zrealizowania, pomimo średnio 200 tysięcy kibiców, których zawsze przyciągał Rajd Niemiec. Co roku impreza generowała dla regionu około 25 milionów euro. Problemy z organizacją rajdów z kibicami także nie pomagają w podjęciu decyzji o zatrzymaniu Rajdu Niemiec w Saarze za wszelką cenę.

Przy okazji tej sytuacji pojawiły się także plotki mówiące o potencjalnym przeniesieniu zawodów do Bawarii. W takim układzie możliwe mają być odcinki specjalne w Austrii i Czechach. Czy taki wariant jest możliwy? Póki co nie ma na to wystarczających dowodów.


Źródło: Rallye Magazin
WRC na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *