RAJDYWRC

Rajd Monte-Carlo 2021 – kontrowersje wokół wpuszczenia Brytyjczyków do kraju!

Rajd Monte-Carlo 2021 – kontrowersje wokół wpuszczenia Brytyjczyków do kraju!

Ponad 100 członków zespołu i zawodników – w tym większość zespołu M-Sport Ford World Rally Team – ma nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie w celu umożliwienia podróży na Rajd Monte-Carlo. Francuski rząd wystosował restrykcje dotyczące wpuszczania obywateli Wielkiej Brytanii po odkryciu nowego, szybciej rozprzestrzeniającego się szczepu koronawirusa. Wśród tych osób jest również znaczna liczba pracowników promotora WRC, których obecność jest kluczowa do przeprowadzenia inauguracji sezonu 2021. Gdyby Francuzi pozostali nieugięci, wywołałoby to wątpliwości odnośnie szansy na odbycie się Rajdu Monte Carlo. Ani FIA, ani Organizator WRC nie skomentowali sytuacji, ale odwołanie rajdu nie jest decyzją którejkolwiek ze stron – decyzja należy do organizatora, Automobile Club de Monaco.

Ott Tänak zakwestionował uczciwość prowadzenia Rajdu Monte Carlo, jeśli M-Sport nie zostanie wpuszczony do Francji na otwarcie sezonu Mistrzostw Świata. Obywatele Wielkiej Brytanii czekają na decyzję rządu francuskiego w sprawie ich wjazdu do kraju ze względu na ograniczenia w podróżowaniu.

Ott Tanak

„W przypadku takiego problemu nie wydawałoby się to sprawiedliwe. Musimy mieć wszystkie zespoły w mistrzostwach, a jeśli nie da się tego zrobić z powodu przepisów politycznych… to nie jest takie proste. Wiem, że pracuje nad tym wiele osób, mam nadzieję, że uda się to rozwiązać.”

Także m.in. pilot Takamoto Katsuty, Daniel Barritt, czeka na decyzję. Brytyjczyk wciąż nie wie czy wystartuje w pierwszej rundzie WRC u boku Japończyka.

Dan Barritt

„Jestem gotowy do wyjazdu. Mamy wszystko gotowe, loty zarezerwowane, a teraz czekamy tylko, aż ktoś zdecyduje. Jeśli władze twierdzą, że możemy bezpiecznie odlecieć, to jedziemy. Muszę bardzo podziękować wszystkim, którzy dla nas nad tym pracują. Organizator WRC, FIA, organizatorzy imprez, wszyscy robią wszystko, co w ich mocy, aby nas tam przetransportować. Oczywiście nikt nie chce przegapić Rajdu Monte Carlo.”

Jeżeli brytyjskie załogi nie zostaną wpuszczone do Francji, decyzję o odwołaniu imprezy musi podjąć Automobile Club de Monaco. Co myślicie o tej sytuacji?


Źródło: DirtFish
Rajd Monte-Carlo na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Ott Tanak

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *