F1RAJDYWRC

„PS”: Kubica z Kajto w WRC. Toyota i Hyundai w grze?

„PS”: Kubica z Kajto w WRC. Toyota i Hyundai w grze?

Przegląd Sportowy podaje od rana bardzo interesujące informacje w temacie Roberta Kubicy i przyszłości Orlenu w Formule 1. W rewelacjach przewija się także wątek Kajetana Kajetanowicza. Według PS bardzo prawdopodobne jest pozostanie koncernu w F1 w roli sponsora tytularnego zespołu Alfa Romeo Racing. Za to Robert ma powędrować do rajdów. Sytuacja jest poważna. Prowadzone już są rozmowy z zespołem fabrycznym Hyundaia. Słyszymy, że obie strony są blisko porozumienia. Ale to nie wszystko! Drugą „odnogą” sponsorską ma być w tej całej sytuacji Lotos wspierający Kajetana Kajetanowicza i to właśnie Kajto miałby także znaleźć sobie fotel w WRC! Kubica i Kajto razem w WRC! Brzmi ciekawie?

W kwestii Formuły 1, Orlen jest blisko dogadania się z Alfą Romeo. Obie strony chcą kontynuować współpracę. Zdaniem polskiego koncernu, umowa przynosi marketingowe efekty. Koszty mają być jednak mniejsze niż w tym roku. Mimo to, Robert Kubica wciąż ma być kierowcą testowym ekipy. Nie jest wykluczona większa liczba piątkowych treningów, ale nie jest to pewne. Polak chciałby się jednak ścigać, co jest oczywiste.

Robert Kubica dla PS

„Najbliższe tygodnie będą dla mnie bardzo ważne w kontekście mojej przyszłości i tego, co chciałbym dalej robić. Mam swoje preferencje i priorytety, ale zobaczymy, co będzie możliwe. Gdy tego się dowiem, to podejmę decyzję. Nic nie jest pewne. Niewłaściwie byłoby powiedzieć teraz nie lub tak. Przede wszystkim muszę się teraz spotkać z moimi partnerami i zobaczymy, co będzie możliwe – w jakim kierunku chcieliby pójść i co ja chciałbym robić oraz czy będzie to możliwe. Kolejne tygodnie będą bardzo ważne w poszukiwaniu rozwiązań dla wszystkich.”

Niewiele informacji wyciekało też z Orlenu. Za kulisami działo się jednak bardzo wiele. Przez kilka tygodni zbieraliśmy informacje o wciąż zmieniającej się sytuacji. Jedno cały czas było pewne – firma zostanie w motorsporcie.

Z obozu Orlenu wycieka jednak niewiele informacji. Pewne jest jednak to, że firma chce pozostać w motorsporcie. Taki sam plan ma zresztą Lotos. Przypomnijmy, że obie marki mają się połączyć. Twarzą tej części duetu ma być związany z Lotosem Kajetan Kajetanowicz. Według PS i ich kontaktu, odbyły się rozmowy z Hyundaiem oraz Toyotą. Zainteresowanie jest naprawdę duże. Kajetanowicz i Kubica w WRC? W tym samym czasie? Brzmi nieprawdopodobnie!


Źródło: Przegląd Sportowy
WRC na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *