RAJDYWRC

Kubica prowadzi negocjacje z M-Sportem?

Jak informuje francuski portal planetemarcus.com Robert Kubica oraz Valentino Rossi prowadzą negocjacje z zespołem WRC – M-Sport. Według francuskiego portalu negocjacje mają dotyczyć startu Roberta Kubicy oraz Valentino Rossiego w Rudzie WRC na Monzie.

Valentino Rossi wygrywał Monza Rally Show aż siedmiokrotnie. Robert Kubica wystartował raz w tej imprezie. Było to w 2014 roku i ją wygrał właśnie z Valentino Rossim. Polak wtedy wystartował Fordem Fiestą WRC.

O scenariuszu gdzie gwiazdy z różnych dziedzin motorsportu będą zainteresowane mówił sam Rich Millner – obecnie szef teamu M-Sport.

„Jest wielu innych ludzi, którzy byli tam w przeszłości. Na przykład Kubica – może być zainteresowany, więc musimy teraz poczekać i zobaczyć, kto jest dostępny – powiedział szef M-Sportu dla portali dirtfish.com w zeszłym tygodniu.

 

Ostatnia runda WRC która ma się odbyć na Monzie i lokalnych drogach w dniach 4.12-6.12. Jeśli Robert Kubica zdecydowałby się wystartować – nie mógłby towarzyszyć podczas GP Bahrajnu swojemu zespołowi – Alfa Romeo Racing Orlen podczas drugiego weekendu wyścigowego na torze w Bahrajnie na „zewnętrznej” pętli toru Shakir.

Szef M-Sportu w rozmowie z naszą redakcją rok temu powiedział:

„Z pewnością kiedyś przejedzie jeszcze parę rajdów. Nie wiem czy to będzie za rok czy za dwa, ale wiem, że kocha ten sport tak bardzo, że nie będzie wiecznie siedział biernie w miejscu i nic nie robił. Obecnie najważniejsze dla niego jest chyba przede wszystkim bycie wynagradzanym za jazdę. Jesteśmy zawsze otwarci na rozmowy. Utrzymuję z nim kontakt bardziej po przyjacielsku, nasze spotkanie było przede wszystkim okazją do pogawędki o rajdach „

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *