ERCRajd CypruRajd Cypru 2019RAJDY

Habaj z „trójką”, 17 „R5-tek” – Lista zgłoszeń Rajd Cypru 2019

Habaj z „trójką”, 17 „R5-tek” – Lista zgłoszeń Rajd Cypru 2019

Ujawniono listę zgłoszeń nadchodzącego Rajdu Cypru, przedostatniej tegorocznej rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Z „jedynką” po cypryjskich trasach będzie jechała załoga Chris Ingram i Ross Whittock. Z drugim numerem startowym pojedzie Alexey Lukyuanuk z Alexey’em Arnautovem. Łuaksz Habaj na swoją Škodę Fabia R5 naklei trzeci numer startowy. Poza pierwszą trójką zabraknie reszty czołowych zawodników tegorocznego czempionatu, najbardziej widoczny jest tu brak czwartego w klasyfikacji Filipa Mareša.

Jest to również powrót do ścigania na wysokim poziomie w wykonaniu Mikko Hirvonena! Ostatni raz polscy kibice podziwiali go w Fabii Proto w zeszłorocznym Rajdzie Barbórki, po czym wziął udział w kilku mniejszych imprezach, aby powrócić do ścigania na Cyprze, gdzie zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty R5.

Wybrane dla Ciebie

Ogólnie do rajdu zgłosiło się siedemnaście załóg w samochodach klasy R5. Trzy z nich będą w użyciu lokalnych kierowców, którzy z pewnością będą chcieli namieszać europejskiej czołówce w walce o drogocenne punkty w mistrzostwach. Ogółem na liście znajdują się aktualnie 44 załogi, które zgłosiły się do rajdu, który odbędzie się w dniach 27 – 29 września.

Pełna lista zgłoszeń Rajd Cypru 2019 w linku

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *