RAJDYWRC

FIA wstrzymuje testy zespołów na dwa miesiące!

FIA wstrzymuje testy zespołów na dwa miesiące!

FIA ogłosiła, że wszystkie testy zespołów WRC zostają zawieszone na najbliższe dwa miesiące. Przepis ma obowiązywać do 31 maja 2020 i zdecydowanie najmocniej dotknie ekipę Toyoty, która w ostatnich tygodniach intensywnie testowała nową wersję Yarisa WRC, mającego zadebiutować na odcinkach specjalnych w przyszłym sezonie. Wcześniej znaczące ograniczenia zostały wprowadzone w praktycznie całym motorsporcie, między innymi IndyCar, Australijskich Supercarach czy też w Formule 1 – tutaj fabryki zostały zamknięte na 35 dni.

Wszystko wskazuje na to, że problemy z rozegraniem sezonu 2020 będą się pogłębiać. Dotychczas rozegrano trzy rajdy (Monte-Carlo, problematyczną Szwecję, a także skrócony w ostatniej chwili Meksyk). Przełożono już za to Rajd Argentyny, który ostatecznie może zostać odwołany, jeżeli nie zostanie znaleziony dobry termin. Podobny los spotyka imprezy w Portugalii i na Sardynii. W tej chwili najbliższą rundą jest Rajd Safari, który jednak prawdopodobnie też może podzielić los testów, które wstrzymuje FIA. Nawet jeśli do tego nie dojdzie, zespoły mogą same zadecydować o wycofaniu się z tego rajdu, o czym pisaliśmy już na łamach naszego portalu kilka dni temu.

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *