Rajd Monte CarloRajd Monte Carlo 2020RAJDYWRC

11 aut klasy WRC na starcie! – Lista zgłoszeń Rajd Monte Carlo 2020

11 aut klasy WRC na starcie! – Lista zgłoszeń Rajd Monte Carlo 2020

Poznaliśmy pełną listę zgłoszeń do tegorocznego Rajdu Monte Carlo, czyli pierwszej rundy sezonu WRC, który odbędzie się w dniach 23-26 stycznia. Łącznie na trasach zobaczymy 88 samochodów, w tym aż 11 samochodów klasy WRC i 33 auta klasy R5.

Zacznijmy od zgłoszeń w klasyfikacji WRC. Barwy aktualnego Mistrza Świata wśród producentów – ekipę Hyundai Shell Mobis WRT reprezentować będą: Mistrzowie Świata z sezonu 2019 Ott Tänak i Martin Järveoja, Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul oraz Sébastien Loeb i Daniel Elena. Ekipę Toyota Gazoo Racing WRT w Monte Carlo będą reprezentować: Sébastien Ogier i Julien Ingrassia, Elfyn Evans i Scott Martin, Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen oraz Takamoto Katsuta i Daniel Barritt. Zespół M-Sport Ford WRT przygotował na ten rajd cztery Fiesty WRC, w których pojadą: Teemu Suninen i Jarmo Lehtinen, Esapekka Lappi i Janne Ferm, Gus Greensmith i Elliott Edmondson oraz Deividas Jocius i Varza Mindaugas.

Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

W klasyfikacji WRC 2 znów zobaczymy trzy ekipy. Zespół M-Sportu będą tworzyć Adrien Fourmaux i Renauld Jamoul oraz Rhys Yates i James Morgan. Hyundai Motorsport N wystawia na ten rajd Nikolaya Griazina i Yaroslava Fedorowa oraz Ole Christiana Veiby i Jonasa Anderssona. Zespół PH Sport będzie reprezentowany przez Madsa Østberga i Torsteina Eriksena.

Stawka WRC 3 składać będzie się z trzynastu załóg, z czego przed rozpoczęciem rajdu, w gronie potencjalnych kandydatów do zwycięstwa wymienia się cztery załogi. Są to kolejno: Paulo Nobre i Gabriel Morales w Škodzie Fabii R5 oraz trzy francuskie załogi jadące w Citroënie C3 R5: Yoann Bonato i Benjamin Boulloud, Eric Camilli i François-Xavier Buresi oraz Nicolas Ciamin i Yannick Roche.

Ciekawą sytuacją jest zgłoszenie Olivera Solberga, który wystartuje w Volkswagenie Polo GTI R5, lecz w tym rajdzie nie będzie on klasyfikowany ani w klasyfikacji WRC2, jak i WRC3.

Pełna lista zgłoszeń dostępna jest tutaj: KLIK!

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber