F1GP USAGP USA 2019

Vettel i Verstappen powalczą o Pole Position? Świetny wynik Norrisa – Trzeci trening do GP USA

Vettel i Verstappen powalczą o Pole Position? Świetny wynik Norrisa – Trzeci trening do GP USA

Ostatnia próba przed kwalifikacjami. Pogoda dzisiaj jest nieco lepsza, ale dalej jest chłodno, bo temperatura na początku treningu wynosiła 18 stopni Celsjusza. Organizatorzy natomiast postarali się i wygładzili nierówności na dohamowaniu przed pierwszym zakrętem oraz na wyjściu z zakrętu nr. 9, gdzie kierowcy zgłaszali największe problemy w piątek. W innych partiach toru nie udało im się wygładzić toru ponieważ asfalt w tamtych miejscach był zbyt cienki.

Bardzo leniwy początek sesji

Pierwsza dzisiejsza sesja rozwijała się bardzo powoli. Na początku bolidy wyjechały na tor w celu sprawdzenia ustawień i zrobienia okrążenia instalacyjnego, po czym zanurkowali w swoich garażach i nie wyjeżdżali przez kilkanaście minut. Jako pierwszy o szybkie okrążenie pokusił się reprezentant teamu umiejscowionego w USA, Romain Grosjean.

Awaria w samochodzie Leclerca

Monakijczyk, który przygotowywał się do zrobienia szybkiego okrążenia, zatrzymał się na torze w trzecim sektorze i przekazał komunikat „Coś nie tak jest z silnikiem”. Wyglądało na to, że Ferrari będzie musiało się szybko uwinąć z naprawą samochodu, aby Charles mógł powalczyć w kwalifikacjach. Druga sprawa jest taka, że jeśli wymienią w jednostce napędowej Ferrari z numerem 16 którąś z części ponad limit, zostanie przesunięty na starcie wyścigu.

Vettel liderem na półmetku

Po połowie treningu na prowadzeniu był Sebastian Vettel, minimalnie przed Maxem Verstappenem i Valtterim Bottasem. Tempo Lewisa na jednym kółku nie było zachwycające, ale wiemy, że Brytyjczyk umie wyciągnąć z okrążenia więcej niż bolid może szczególnie podczas kwalifikacji.

Elektroniczny system w zakręcie 19 kluczowym elementem kwalifikacji?

W zakręcie nr.19 kierowcy na przestrzeni kilku lat wyjeżdżali zazwyczaj szeroko, co nie podobało się kibicom i rywalom, którzy jeździli tam uczciwie. W tym roku wprowadzono tam elektroniczny system, który kasuje okrążenia jeśli kierowca wyjedzie wszystkimi czterema kółkami poza tarki. Ucierpiał na tym w trzecim treningu np. Sebastian Vettel. Kierowcy będą musieli tam uważać, bo jeśli przekroczą tam przepisy w kwalifikacjach może okazać się, że zostanie im zabrane szybkie okrążenie decydujące o ustawieniu na polach startowych.

Vettel i Verstappen powalczą ze sobą w kwalifikacjach?

Najlepszy czas trzeciego treningu uzyskał Max Verstappen, a tuż za nim uplasował się Sebastian Vettel z niewielką stratą. Trzeci wynik, bardzo dobry dla McLarena, osiągnął Lando Norris, który na pewno chciałby w kwalifikacjach wygrać z Carlosem Sainzem oraz powalczyć z którymś z kierowców z TOP 3. Dalej uplasowali się kierowcy Mercedesa, którzy nie poskładali dobrych okrążeń w tej sesji (za każdym razem ktoś im przeszkadzał na szybkim kółku). Robert Kubica znalazł się za Georgem Russellem. Miejmy nadzieję, że kolejność kierowców w kwalifikacjach w zespole Williamsa się zmieni.

Wyniki sesji

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close