F1Robert Kubica

TVP: Sponsor Kubicy patrzy w stronę Haasa

Sebastian Parfianowicz we wczorajszym wydaniu Sportowego Wieczoru w TVP Sport powiedział że sponsor Roberta Kubicy (PKN Orlen) zaczyna delikatnie „pukać” do amerykańskiej ekipy Haas F1 Team! Dziennikarz TVP Sport powiedział że Krakowianin mógłby zostać tam kierowcą w pierwszym składzie albo kierowcą rezerwowym.

Wokół ekipy Haas powstało w ostatnich dniach duże zamieszanie. Główny sponsor ekipy – Rich Energy poinformowało na Twitterze w środę że z powodu kiepskiej formy zespołu przestają wspierać amerykańską ekipę. W czwartek szef zespołu Gunther Steiner powiedział że Rich Energy dalej jest sponsorem ekipy. Samo Rich Energy chce utrzymać dobre stosunki z ekipą i uważa że wpis ze środy jest działaniem pojedynczej osoby która została zwolniona. Dokładniej chodzi o CEO firmy czyli Williama Storeya. Sam zainteresowany wydał wczoraj wieczorem oświadczenie w którym napisał że ma pełną kontrolę i głównych udziałowców za sobą. Mniejszościowi udziałowcy robią zamieszanie i go nie odwołają, a dodatkowo działają na korzyść Red Bulla i Whyte Bikes.

Źródła:TVP Sport, Cyrk F1

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close