F1GP BahrajnuGP Bahrajnu 2020

Szybki Verstappen a Renault z tyłu w walce o top 3 zespołów – Trzeci trening przed GP Bahrajnu 2020

Szybki Verstappen a Renault z tyłu w walce o top 3 zespołów – Trzeci trening przed GP Bahrajnu 2020

Trzecia sesja treningowa była ważna dla kilku kierowców. Na pewno z trzeciej sesji skorzystać musiał Alex Albon, który wczoraj stracił część treningu i pewności siebie na tym torze. Musiał też sprawdzić nową podłogę, która została mu założona do bolidu. Na pewno pewne ustawienia chciał też przetestować George Russell, który nie zdołał przejechać wczoraj symulacji kwalifikacji, a dzisiaj będzie to kluczowe do osiągnięcia dobrego wyniku w czasówce. Jak zespoły poradzą sobie z optymalnymi ustawieniami na resztę weekendu?

Początek sesji

Jako pierwsi na torze pojawili się kierowcy Haasa oraz Alfy Romeo. Jak zwykle pierwsze minuty sesji treningowych są bardzo senne (co jest argumentem za przeprowadzaniem dwudniowego formatu weekendu), natomiast później zespoły i kierowcy zabrali się do roboty. Pierwsze szybkie okrążenie przejechał Kimi Raikkonen na miękkich oponach. Uzyskał on czas 1.31.247. Po 15 minutach w końcu wyjechali inni kierowcy. Russell i Latifi postanowili sprawdzić się na miękkich oponach, aby przetestować ustawienia i tempo kwalifikacyjne. Mimo tego, zajmowali oni miejsce za kierowcą Alfy Romeo.

Mercedes i Gasly w gazie

Holenderski kierowca ciągle udowadnia, że może się liczyć w walce o pole position oraz zwycięstwo w wyścigu, chociaż Mercedesy jak zwykle mogą wyciągnąć asa z rękawa i pokrzyżować plany Maxowi. Po szybkich przejazdach najszybszy był kierowca Red Bulla, przez Hamiltonem i Bottasem. Na 6 miejscu pojawił się fantastycznie spisujący sie w tym sezonie Pierre Gasly, który ma dobre wspomnienia związane z tym torem. Skończył on tutaj w 2019 roku wyścig na 4 miejscu w barwach Toro Rosso.

Bardzo ciekawa batalia zapowiada się też między zespołami które walczą o trzecią pozycję w tabeli konstruktorów. Najlepiej z nich wyglądał w tym trzecim treningu McLaren, ale nie tak daleko za nimi uplasowali się kierowcy Racing Point. Najgorzej z nich wypadło Renault, które nie prezentuje się tutaj z dobrej strony i ciężko im będzie się tutaj dostać do Q3 chyba, że kierowcy wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności.

Szybkie zużywanie się opon

Większość kierowców wczoraj oraz dzisiaj zgłaszała problem z szybko zużywającymi się oponami. Może to być spory problem podczas wyścigu, ponieważ opony bardzo szybko tracą tempo a zespoły mogą podjąć różne decyzje, ponieważ nie wiadomo, która strategia będzie optymalna i najlepsza. Tak samo może być, jeśli któryś z kierowców top 10 kwalifikacji zniszczy w jakieś części swoje opony w Q2, ponieważ na nich będzie musiał startować do wyścigu. Tak więc praca opon i ich zużycie może okazać się kluczem podczas jutrzejszego wyścigu.

Albon zaliczył udaną sesję

Po bardzo źle wyglądającym wczoraj wypadku Alex Albon pozbierał się i przejechał dobrą sesję. Ostatecznie awaryjna podłoga w bolidzie Red Bulla okazała się dobra, a Taj zdołał na niej uplasować się na 4 miejscu z czasem 1.29.013. Brawa należą się także dla mechaników, którzy przez całą noc naprawiali bolid Albona.

Wyniki treningu

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *