F1GP PortugaliiGP Portugalii 2020

Niespodziewane zakończenie ostatniej sesji treningowej – Trzeci trening przed GP Portugalii

Niespodziewane zakończenie ostatniej sesji treningowej – Trzeci trening przed GP Portugalii

Wczoraj kierowcy mieli okazję zaadaptować się z torem, choć nie bez problemów. Mnóstwo z nich obracało się, wypadało z toru oraz ślizgało się na nawierzchni toru w Algarve. Zdarzyło się nawet, że kierowcy zderzyli się ze sobą w pierwszym zakręcie ale to było spowodowane nieporozumieniem między kierowcami. Dzisiaj kierowcy będą musieli znaleźć idealny balans bolidu pracując na danych z wczoraj aby zdobyć jak najszybsze okrążenie w kwalifikacjach.

Najszybsi byli wczoraj kierowcy Mercedesa oraz Red Bulla, ale przez nowy tor dla bolidów F1 i śliską nawierzchnię kierowcy są bliżej siebie niż podczas innych Grand Prix. Kluczowe więc będzie dzisiaj ustawienie optymalnie bolidów do kwalifikacji.

Początek sesji

Zawodnicy od razu zabrali się do roboty. Po kilku minutach sesji większość z nich wyjechała na miękkich oponach i było to widać od razu w czasach, ponieważ Mercedesy zeszły od razu poniżej 1.18.0 natomiast Lewisowi nawet udało się zejść poniżej 1.17.0. Natomiast wszystko wskazywało na to, że te czasy jeszcze poprawia i nie były to najszybsze próby zawodników. Tym bardziej, że tor z minuty na minutę staje się coraz bardziej nagumowany.

Mimo lepszego nagumowania toru nadal on sprawia problemy, szczególnie dla Charlesa Leclerca. Zaliczył on obrót w zakręcie nr.14.

Mercedes on fire

Zespół z Brackley jest w tym roku nie do pokonania. Radzą sobie bardzo dobrze na każdym torze i tak samo zapowiada się w Portimao. Kierowcy tego zespołu zajęli 1 i 2 miejsce s tym treningu, choć jedyny problem w kwalifikacjach i wyścigu mogą mieć z bardzo szybkim Maxem Verstappenem, który mimo wszystko trochę od nich odstaje tempem. Warto jednak zaznaczyć, że swój trzeci czas Holender osiągnął na pośrednich mieszankach.

Wyjątkowo dobrze pokazał się też w trzeciej sesji tego weekendu Pierre Gasly. Widać, że trafił on z optymalnymi ustawieniami w swoim samochodzie. Zakończył on sesję na bardzo wysokim 4 miejscu, będąc tylko 0.276s za pierwszym Bottasem oraz przed Alexem Albonem z Red Bull Racing.

Haas w dołku

Magnussen i Grosjean zajęli odpowiednio 18 i 20 miejsce w trzeciej sesji treningowej. Ewidentnie charakterystyka samochodu Haasa nie pasuje do tego toru, ponieważ jedynym kierowcą z tyłu który ich rozdziela to Nicholas Latifi. Jeśli nie znajdą jakieś złotej recepty na problemy z tempem to będą na Pole Position do odpadnięcia w Q1.

Czerwona flaga na koniec zmagań w trzecim treningu

Sesja zakończyła się w dosyć zaskakujący sposób. Na półtorej minuty przed końcem Sebastian Vettel zgłosił problem ze studzienką, która się obluzowała i trzeba było na torze wywiesić czerwoną flagę, aby nie narazić kierowców i bolidów na poważne zniszczenia przez ten problem.

Wyniki FP3

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także
Close