F1GP BrazyliiGP Brazylii 2019

Deszczowe przywitanie na Interlagos – Pierwszy trening do GP Brazylii 2019

Deszczowe przywitanie na Interlagos – Pierwszy trening do GP Brazylii 2019

Tor Interlagos i ojczyzna jednego z najwybitniejszych kierowców w historii F1, Ayrtona Senny, przywitała nas niezbyt dobrą pogodą. Od rana w piątek na torze zapanowały ciemne chmury z których padał mocny deszcz, więc zapowiadał się nieciekawy pierwszy trening. W pierwszej sesji na torze w Brazylii Roberta Kubicę zastąpił Nicholas Latifi, który przymierza się do przyszłorocznego wyzwania jaką będzie jazda dla ROKiT Williams Racing.

Pierwszym kierowcą na torze był Sebastian Vettel. Następnie zaczęła się fala wyjazdów kierowców na okrążenia instalacyjne, jednak na tym się kończyło.

Pierwsze okrążenie pomiarowe

Pierwszym na torze, który przejechał więcej niż jedno okrążenie i wykonał „szybkie” kółko był Carlos Sainz. Zrobił on okrążenie powyżej 1.23 co tylko podkreśla bardzo kiepskie warunki na torze. Następnym, który pojechał pomiarowe okrążenie był Charles Leclerc, który przebił wynik Hiszpana.

Tor zaczął przesychać i pierwszym, który pojawił się na oponach przejściowych był Lewis Hamilton w okolicach 40 minut od początku sesji. Następnie reszta zawodników zmieniła opony na przejściowe co oznaczało większy ruch na torze. I tak też się stało, ponieważ na pół godziny przed końcem treningu aż 13 kierowców zrobiło swoje okrążenie pomiarowe na przejściowych oponach a liderowało im Ferrari. Potem ich czasy przebili Alex Albon oraz Valtteri Bottas, którzy ostatecznie zakończyli trening w takiej kolejności na czele klasyfikacji.

Ciekawsze ostatnie minuty

W trakcie ostatnich minut kierowcom udało się wyjechać na oponach na suchą powierzchnię, ale nie zakończyło się to dobrze. Max Verstappen obrócił się w zakręcie nr. 2, natomiast Alex Albon rozbił swój bolid w zakręcie nr.13 i na torze zapanowała czerwona flaga, co oznaczało koniec treningu.

Ciężko powiedzieć coś ciekawego na temat tej sesji, ponieważ przez ciężkie warunki pogodowe kierowcy nie wykonywali żadnych symulacji oraz dane zebrane z tego treningu zapewne nie będą miały większego wpływu na kwalifikacje i wyścig, które mają odbyć się w innych warunkach pogodowych.

Miejmy nadzieję, że drugi trening odbędzie się w lepszych warunkach. Zacznie się on o godzinie 19:00.

Wyniki pierwszego treningu

Tagi

Kamil Domagalski

Motoryzacja to moja pasja. Głównie Formuła 1, ale rajdy, MotoGP, WRX, WEC i serie towarzyszące F1 nie są mi obce.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close