AKTUALNOŚCI

Zmarł Marcin Turski

Jak podaje motoradio24.pl dzisiaj umarł Marcin Turski – Polski kierowca rajdowy ur. 5 listopada 1973 w Warszawie.

„Czarny weekend w świecie rajdowym. Dotarła do nas bardzo smutna kolejna wiadomość. Zmarł borykający się od dłuższego czasu z chorobą nasz kolega Marcin Turski. Będzie go nam brakowało na rajdowych odcinkach.” – podało motoradio24.pl na Facebooku

Redakcja rallypl.com przesyła kondolencje dla rodziny i przyjaciół i wszystkich bliskich Marcina Turskiego. Niech Bóg ma go w swojej opiece.

Przygodę ze sportami samochodowymi zaczął od tytułu mistrza w wyścigach samochodowych w roku 1995. Swój pierwszy sukces w rajdach osiągnął dwa lata później, zajmując pierwsze miejsce w Pucharze Cinquecento Sporting, dzięki czemu w 1998 zadebiutował w cyklu WRC na rajdzie Monte Carlo. W tym samym roku Toyotą Corollą uzyskał tytuł Mistrza Polski w klasie A-5. W sezonie 1999, wygrywając Rajd Warszawski, Rajd Elmot i Rajd Kormoran, wywalczył kolejne mistrzostwo, tym razem Peugeotem 106 Rally.

W 2001 powtórzył sukcesy na Rajdzie Warszawskim i Rajdzie Elmot oraz otrzymał specjalną nagrodę od kibiców za wygranie największej liczby odcinków w sezonie. W 2002 samochodem Subaru Impreza WRC zwyciężył słynne Kryterium Asów na ul. Karowej w Warszawie. W roku 2005 w barwach Subaru Poland Rally Team Turski ponownie uzyskał tytuł Mistrza Polski, tym razem w klasyfikacji zespołów sponsorskich. W 2007 wystartował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w barwach Statoil Rally Team samochodem Subaru Impreza N12. Jego pilotem była wówczas Maja Szpotańska. Rok później pojawił się w Rajdzie Barbórka Fiatem Grande Punto S2000. W roku 2009 stanął na podium terenowego rajdu RMF Morocco Challenge, w którym wziął udział na motocyklu KTM 990 Adventure.

Źródło: motoradio24.pl, Wikipedia

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close