WYŚCIGI

Ticktum: „Toczę przegraną walkę, bo nie nazywam się Schumacher”

Ticktum: „Toczę przegraną walkę, bo nie nazywam się Schumacher”

Podopieczny Red Bulla, Dan Ticktum, kwestionuje nagły wzrost formy Micka Schumachera, swojego rywala w walce o tytuł Formuły 3. Brytyjczyk odrzuca jednak stwierdzenie, że samochód Niemca jest w jakiś sposób nieregulaminowy. Mick Schumacher zdominował w ostatnim czasie europejską Formułę 3, zgarniając Pole Position w 6 wyścigach z rzędu i wygrywając 5 z nich. Pozostałą rundę wygrał Robert Shwartzman, partner zespołowy Schumachera. W ten sposób kierowcy zespołu Prema udowodnili, że są znacznie szybsi od reszty stawki. Dan Ticktum uważa, że to „interesujące”, w jaki sposób Schumacher i Shwartzman zdominowali rywalizację. Junior Red Bulla traci 49 punktów do Micka w klasyfikacji generalnej.

Dan Ticktum

Nie lubię wskazywać palcem na nikogo, ale w ten weekend nie mieliśmy tempa., chociaż w ostatnim wyścigu wspięliśmy się dość szybko z 7 na 4 pozycję. Jednakże w porównaniu z najlepszą dwójką, nikt w stawce nie ma szans. Nawet ich pozostali partnerzy zespołowi, będący dobrymi kierowcami, nie mogli się z nimi równać. Ich tempo opisałbym jako „interesujące” i jestem pewien, że wiele osób w padoku zgodzi się ze mną. Robiłem co mogłem! Dziękuję zespołowi za ich ciężką pracę. To nie koniec i na pewno przyjadę na ostatnią rundę w najlepszej możliwej formie.

Ticktum musiał później wyjaśnić swoje wcześniejsze słowa, po dyskusji wywołanej w social mediach. Brytyjczyk stwierdził, że nie sądzi, aby Prema wystawiała nielegalny bolid Schumacherowi lub Shwartzmanowi. Jednakże dolał oliwy do ognia mówiąc, że opinia publiczna nie ma dostępu do danych każdego zespołu i kierowcy, a także zaznaczając, że jest na przegranej pozycji z uwagi na to, że nie nazywa się „Schumacher”.

Dan Ticktum

Mam szacunek dla Micka za to, z czym musiał się zmagać w ostatnich latach. Po prostu sugeruję, że to wygląda tak, jakby przyszło znikąd. Nigdy nie powiedziałem, że cokolwiek jest nielegalne. Szanuję to, że wciąż mam jeszcze wiele do nauczenia. Nikt nie zna prawdziwej historii nie będąc na torze i nie patrząc na dane. Niestety, toczę przegrany bój, ponieważ moje nazwisko nie brzmi „Schumacher”.

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com