Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Zwycięstwo Neuvilla na Sardynii! – OS20 Rajd Sardynii 2018

Thierry Neuville wygrywa! – OS20 Rajd Sardynii 2018

Ta kapitalna walka sprawiła, że Rajd Sardynii powinniśmy zapamiętać na długo. Obaj zawodnicy, tak jak na zdjęciu, dosłownie fruwali nad drogą. Przez cały dystans Thierry Neuville i Sebastien Ogier wyrywali sobie dziesiąte części sekundy w rywalizacji o zwycięstwo! Finalnie z tarczą wychodzi… THIERRY NEUVILLE!!! O 0,7 sekundy!

Ott Tanak i Andreas Mikkelsen przypuścili atak na pełną pulę w Power Stage, zgodnie z zapowiedziami.Estończyk był szybszy o 0,9 sekundy od Norwega, co w obliczu pierwszej dwójki cisnącej na 150%, wystarczyło na zajęcie przez nich kolejno 3 i 4 miejsca. W walce z nimi liczył się jeszcze Jari-Matti Latvala… dopóki nie popełnił błędu na jednym z nawrotów w końcowej sekcji oesu i stracił szansę na dobry czas na Power Stage.

OS20 Rajd Sardynii
Red Bull

Szybkie odjechanie z mety poprzedniego odcinka Sebastien Ogier tłumaczył tym, że potrzebowali czasu na pracę nad ustawieniami samochodu przez ostatnią próbą. Nie wiemy jednak jakie zmiany wprowadzone zostały do Fiesty WRC 5-krotnego Mistrza Świata, ale NIE wystarczyły one do obrony prowadzenia w rajdzie!

Mads Ostberg dowozi do mety piąte miejsce, co na pewno umocni jego pozycję na liście kierowców Citroena. Hayden Paddon pokonał Norwega w bezpośredniej walce o czwartą lokatę. Nowozelandczyk zgarnia więc solidne punkty za rundę na Sardynii. Esapekka Lappi wywalczył trzecie miejsce, o które jeszcze wczoraj toczył zacięty bój z Latvalą. Młody Fin dopisuje więc kolejne punkty do swojego konta. Kto wie, może kierowca Toyoty z taką formą powalczy o podium na koniec sezonu?

Wyniki – OS20 Rajd Sardynii 2018

OS20 Rajd Sardynii
wrc.com

Komentarze

Tagi

Motor Racing League plugin by Ian Haycox

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com