RAJDYWRC

Sebastien Loeb w Hyundaiu – OFICJALNIE!

Sebastien Loeb w Hyundaiu – OFICJALNIE!

Wczoraj podawaliśmy tę informację za Autosportem, tutaj – KLIK. Dziś możemy to potwierdzić z pełną odpowiedzialnością. Sebastien Loeb w sezonie 2019 będzie kierowcą zespołu Hyundai! Co więcej, jest to dwuletni kontrakt! Legendarny Francuz tym samym po wielu latach kończy swoją współpracę w motorsporcie z koncernem PSA i Citroenem. Od pewnego czasu w sieci pojawiały się rozmaite głosy łączące 9-krotnego Mistrza Świata m.in. z M-Sportem.

Sebastien Loeb zaliczy sześć rajdów za kierownicą Hyundaia I20 WRC. Pierwszym występem Francuza będzie Monte Carlo. Jednym z kolegów Loeba w ekipie będzie Dani Sordo, który przejedzie osiem rajdów zaczynając od Rajdu Meksyku. Oprócz Hiszpana, partnerem zespołowym Seba będzie Andreas Mikkelsen, a także Thierry Neuville.

Nie jest to potwierdzona informacja, ale mówi się, że Loeb wystartuje w następujących rundach: Monte Carlo, Szwecja, Korsyka, Chile, Hiszpania, Walia. Podaje tak Fredrik Gustavsson, który wcześniej informował także o zatrudnieniu Loeba przez Hyundaia. Pozostaje nam czekać na szczegóły.

Sebastien Loeb:

„Z radością ogłaszam, że ja i Daniel będziemy rywalizować w 6 rundach WRC dla Hyundai Motorsport w sezonie 2019. Wygrana Rajdu Katalonii ponownie rozpaliła moją pasję do rywalizacji na czele WRC. Dołączenie do Hyundaia da nam nowe wyzwanie. Nie mogę się doczekać. Ekipa zaimponowała mi swoją determinacją w dążeniu do sukcesu.”

Dani Sordo:

„Hyundai Motorsport stał się ważnym zespołem dla mnie. Zbudowaliśmy sporo dobrych wspomnień przez lata. Czuję, że 2018 był jednym z moich najlepszych sezonów. Wiemy, że kiedy okoliczności nam sprzyjają, możemy być naprawdę silni. Mamy teraz ekscytujący line-up z Sebastienem, który do nas dołączy. Przyniesie niesamowite doświadczenie, które będzie dla nas wielką zaletą.”

Michel Nandan:

„Ogłoszenie kontraktu z Sebastienem jest bardzo ważne dla całego Hyundai Motorsport. Zgodził się na dwuletnią umowę. To pokazuje, że jesteśmy atrakcyjnym zespołem umożliwiającym kierowcom rywalizację na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wygranie tytułu. Wierzymy, że z takim pakietem i załogami w 2019 nam się to uda. Cieszymy się także z zachowania Daniego Sordo w naszych szeregach. Będziemy mieli także Thierry’ego i Andreasa. Rozmawiamy również z Haydenem na temat ewentualnych występów.”

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close