ERCRajd Wysp KanaryjskichRAJDY

Rajd Wysp Kanaryjskich 2018! – Zapowiedź

Już w ten weekend odbędzie się druga runda Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajd Wysp Kanaryjskich. Impreza potrwa od 3 do 5 maja i liczy sobie 14 odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 200 kilometrów. Całkowity dystans do przejechania w trakcie tej rundy to ok. 600 kilometrów. Jutro czeka nas odcinek kwalifikacyjny. Pełny, oficjalny harmonogram imprezy znajdziecie pod tym linkiem -> KLIK!

Rajd Wysp Kanaryjskich
rallyislascanarias.com

Lista startowa:

Na liście startowej znajduje się czołówka europejskiego czempionatu (m.in. Lukyanuk, Magalhaes), ale zabraknie wicelidera, Ricardo Moury. Do rywalizacji stanie czterech Polaków! Łukasz Habaj, Hubert Ptaszek, Grzegorz Grzyb i Aleks Zawada, dla którego ten start będzie debiutem w samochodzie klasy R5. Aleks poprowadzi Hyundaia i20. Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat kierowców zgłoszonych do rajdu, zapraszamy do naszego artykułu poświęconego temu tematowi. Rajd Wysp Kanaryjskich, lista zgłoszeń -> KLIK!

Klasyfikacja generalna po Azorach:

Po pierwszym rajdzie tegorocznego sezonu, liderem klasyfikacji jest Alexey Lukyanuk, który zgromadził 37 punktów przez swoją fenomenalną jazdę w Rajdzie Azorów. Drugą pozycję zajmuje Ricardo Moura ze stratą 7 oczek do Rosjanina. Podium uzupełnia Bruno Magalhaes z 27 punktami na swoim koncie. Siódmy jest Łukasz Habaj, mający przy swoim nazwisku 6 oczek. Rosyjski lider ERC miewał w przeszłości problemy z pewnym dojeżdżaniem do mety, ale zawsze był piekielnie szybki. Na Azorach udało mu się połączyć wszystko w jedną całość i odnieść spektakularne zwycięstwo. Czy jest możliwe, aby dokonał tego w dwóch imprezach pod rząd i wygrał Rajd Wysp Kanaryjskich? Pod nieobecność Ricardo Moury może on znacząco powiększyć swoją przewagę, jeżeli zanotuje dobry występ!

Rajd Wysp Kanaryjskich – specyfika:

Kierowcy muszą zwracać szczególną uwagę na prędkość w zakrętach i utrzymanie prawidłowej linii, aby zachować płynność jazdy. Wyjątkowo ważne jest więc dobre przygotowanie notatek. Przyczepność na trasach jest bardzo wysoka. To samo można powiedzieć o zużyciu opon. Asfalt powinien być czysty, ponieważ możliwości ścinania zakrętów są dość ograniczone. Rajd powrócił do kalendarza ERC w 2016 roku i stanowi duże wyzwanie dla rajdówek i kierowców. Możemy spodziewać się dużych emocji!

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close