Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRC

Neuville odrabia 15 sekund! – OS12 Rajd Sardynii 2018

Neuville odrabia 15 sekund! – OS12 Rajd Sardynii 2018

Pora na ostatni odcinek sobotniej, porannej pętli – MONTE LERNO, czyli kolejny oes o długości bliskiej 30 kilometrów! To właśnie tutaj można sporo stracić, ale też wiele zyskać. Większość kierowców chwaliła ten oes po przejeździe i cieszyła się z dobrych warunków w porównaniu z tymi, które mieliśmy wczoraj.

Hayden Paddon pokonał Madsa Ostberga o 5 sekund na tym oesie, dzięki czemu wyprzedził go w klasyfikacji generalnej. Jari-Matti Latvala ucieka za to od Lappiego. Aktualnie przewaga weterana nad młodszym Finem wynosi 7 sekund. Thierry Neuville odrobił na tym oesie aż 14,6 sekundy do Ogiera! To oznacza, że między nimi jest teraz jedynie 5 sekund różnicy! 5-krotny Mistrz Świata nie potrafił na mecie wskazać powodu takiej utraty tempa i stwierdził, że musi po prostu więcej naciskać po południu.

To był dobry odcinek, ale nie robiłem nic więcej niż to, co na poprzedniej próbie. I20 jest bardzo mocne w takich twardych warunkach – powiedział wicelider rajdu.

Teemu Suninen złapał kapcia i stracił sporo czasu, ponieważ zmieniał koło na trasie. Kierowca Fiesty WRC zatrzymywał się na odcinku aż 2 razy. Pierwszy „przystanek” Fin miał na 10 kilometrze, a kolejny 4 kilometry dalej i to właśnie wtedy prawdopodobnie załoga zmieniała przebite koło. Skoro już mowa o oponach – Ott Tanak jedzie dziś na twardych, oszczędzając miękkie na jutro. Możemy się więc spodziewać niedzielnego ataku w wykonaniu Estończyka!

Wyniki – OS12 Rajd Sardynii 2018

OS12 Rajd Sardynii
wrc.com

Wyniki – OS12 Rajd Sardynii 2018 w WRC2 – KLIK!

Komentarze

Tagi
Pokaż więcej

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close