MPRC (4) - 2019RALLYCROSS

Początek pod znakiem niespodzianek, najszybszy Cywiński, Staniszewski przed Kucharem! 

Początek pod znakiem niespodzianek, najszybszy Cywiński, Staniszewski przed Kucharem!

Czwarta runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross już od samego początku obfituje w emocje. W pierwszym segmencie kwalifikacji nie brakowało niespodzianek, niespodziewanych zwrotów akcji i problemów u liderów. Przez to nie sposób było obstawiać, kto znajdzie się na czele danego biegu.

Piotr Budzyński rozpoczął rywalizację od wygrania pierwszego biegu w SC Cup. Zawodnik Automobilklubu Lubelskiego pokonał o nieco ponad 0,4s Michała Wrzoska. Trzeci rezultat należał do debiutanta i urzędującego mistrza Kia Platinum Cup, Konrada Wróbla, który jednocześnie był autorem najszybszego okrążenia. Czwarty czas to Krzysztof Mencel, piąty Przemysław Janik. Już pierwsze biegi przyniosły wiele emocji, kilku zawodników (m.in. Kos, Noniewicz, Frymus, Polit, Nowakowski czy Kwiatkowski) uczestniczyło w incydentach, uszkadzając swoje samochody.

fot. HIGH RMP

RWD Cup to zwycięstwo Andrzeja Skrzeka w pierwszym biegu kwalifikacyjnym. Reprezentant AK Rzemieślnik wykręcił jednocześnie najlepszy czas na okrążeniu. Nieco ponad sekundę wolniej pojechał Maciej Kula, niespełna dwie sekundy stracił Łukasz Światowski. Czwarty był Wiktor Mączkowski, piąty GIGI.

Jak zwykle wiele emocji dostarczyła rywalizacja w grupie SuperNational. Już od pierwszego biegu kwalifikacyjnego kierowcy pokazali, że nie mają zamiaru odpuszczać. Najlepiej poradził sobie zwycięzca poprzedniej rundy, Robert Mazurkiewicz, wykręcając także najlepszy czas okrążenia. Blisko, bo tylko 0,2s za nim, w wynikach widnieje Dawid Struensee, trzeci czas należał do Rafała Berdysa. Czwarty ukończył HALK, piąty Jakub Iwanek. Dużo wrażeń przyniósł bieg, w którym w oponach wylądował Łotysz Uldis, w incydencie uczestniczyli Kuna i Viktors, a awarii uległ samochód Dębowskiego.

Maciej Cywiński wygrał pierwszy bieg kwalifikacyjny grupy SuperCars! Kierowca Citroena C4 wykręcił jednocześnie najlepszy rezultat okrążenia i pokonał na czterech „kółkach” Marcina Gagackiego o niespełna sekundę, po bardzo zaciętej walce. Wysoki trzeci wynik uzyskał debiutant Zbigniew Staniszewski (+1,930 s.), czwarty był Tomasz Kuchar (+9,552 s.), który zaliczył incydent z siódmym w klasyfikacji Dariuszem Topolewskim (12,630 s.). Na piątej pozycji uplasował się zwycięzca klasy SuperCarsLight, Maciej Manejkowski. Podium w klasie uzupełnili Robert Czarnecki i Mariusz Szczepański.

fot. HIGH RMP
fot. HIGH RMP
Źródło
rallycross.com.pl
Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close